Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s vállalkozóként hitel...

Mk4 kérdése:

KATA-s vállalkozóként hitel felvétel?

Figyelt kérdés

2021.május 31.-ig, bejelentett heti 40órába dolgoztam, viszont 2021.szeptemberétől főállású KATA-s lettem. Viszonylag kis összegű hitelt

(~1M forint) szeretnék felvenni saját célra. Igazából elég kevés információval rendelkezem, és azok főleg negatívak, szóval érdekelne, hogy kb. ez, hogy nézne ki az én esetemben?

Válaszokat előre is köszönöm.



2022. ápr. 12. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát általában lezárt vállalkozói évet, és ahhoz kapcsolódó nav jövedelemigazolást kérnek és fogadnak csak el KATAsoktól. A jövedelemigazolás általában fele annyi mint amennyi a tényleges jövedelem (nem tom miért, nekem 11M tavalyi bevételre 6M körülit adtak ki).


A bankkal beszélj.

2022. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
első mert a katásokra 60%-os szabály a bevételre.
2022. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A katásvállalkozóknak kell legalább egy lezárt üzleti év, az nálad szinte értékelhetetlen, hiszen 3-4 hónapos működést mutat, de emellé kell legalább 1 év működés is, az pedig szeptemberben lesz meg. Még így is csak igen kevés bank fog hitelezni, mert van, ahol teljes lezárt üzleti évet kérnek, van, ahol a 2021-es NAV jövedelemigazoláson lévő összeget (a teljes 2021-es ábevételed 60%-a) elosztják 12-vel és azt tekintik jövedelemnek, így szerintem esélytelen a hitel.
2022. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2023. januárjában leszel katával leghamarabb hitelképes, ha addig él a vállalkozásod.
2022. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!