Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy 120e tartozásom a...

Van egy 120e tartozásom a tmobile-nál, amelyet be is akarok fizetni, viszont a behajtócég ki akarja fizettetni a kb.1999-es 60e tartozásomat is, amiről 2000-ben kaptam utoljára értesítést. Ki kell-e fizetnem a régi tartozást vagy elévült-e?

Figyelt kérdés

Megvannak a csekkek az új tartozásról(120000), fizessem be a postán és próbáljam kihagyni a behajtócéget, vagy mi lenne a legjobb megoldás?

Azért akarom kihagyni őket mert küldtek három felszólítást(nem ajánlva) és 25 ezer ft-ot kérnek adminisztrációs díjként...


Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. szept. 15. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A csekkek külön borítékban jöttek? a tmobiletól? Azokat akkor befizetheted. A többi levélről meg mondd hogy nem kaptad meg, amíg nem ajánlva jön nem számít. A behajtócéget mindenképp hagyd ki szerintem, a tmobile felé a 120as csekk igazolja h nincs tartozásod. Ami elévült már azzal nem kell törődni, nem elismerni, azt már nem tudják behajtani rajtad, nem állítanak rá ki végzést.

Az adminisztrációs díj az már más kérdés, azt lehet hogy leverik rajtad... Az ilyen levelekben szokott lenni ilyesmi, hogy ha már rendezte tartozását tekintse tárgytalannak. Namost befizeted a 120at, mondjuk 10.-én, utána a behajtócégnek megy a válasz: Levelüket 12.-én kaptam meg. A tartozást még a levél kézhezvétele előtt 10.-én rendeztem, ezért követelésük alaptalan. A csekk befizetési szelvényének másolata mellékelve.

2010. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A csekkek havi lebontásban érkeztek, amikor még csak gyűlt a tartozás.A 120+60+25 az már egy csekken jött. A havonta rendszeresen küldött csekkeket akarom befizetni, mind a 12-őt.Eddig csak leveleket kaptam,de kb. egy hete jött egy ajánlott levél. Azt olvastam, hogy ajánlottan is kétszer kell szólniuk ha nem veszem át az elsőt. Anyukám átvette az ajánlottat, mondhatom az elsőre, hogy nem ért el hozzám, mert mondjuk rossz viszonyba vagyok vele?
2010. szept. 19. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!