Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova fektessem be a félretett...

Hova fektessem be a félretett pénzemet?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, egyetem után, nemrég kezdtem el értelmesebb összeget félretenni havonta, rendszeresen. Van most kb. 3,5 millióm bankszámlán, cél lenne a lakáshitelhez szükséges önerő összegyűjtése, hogy ne albérletet kelljen fizetnem. Havonta 200-300 ezer közötti összeget teszek félre általában.

Milyen befektetést tudnátok erre javasolni?



2022. ápr. 19. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Én vagy euróban,vagy dollárban gondolkodnék és nem feltétlenűl bankban.
2022. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
PMÁP?
2022. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen kis összegeknél, alacsony kockázatvállalási képességgel nincs jobb javaslat, mint az állampapír.


És akkor személyes preferenciáid alapján eldöntheted, hogy forint vagy euró alapú.

2022. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%
ejj, de lettem pontozva. Állampapír? Az inflációt nem követi a kamat. Arról nem is beszélve,ha mégsem sikerül fenntartani a békét ,mert valamelyik hülye úgy dönt,hogy olyar tesz,amitől Putyinnak eldurran az agya,akkor az összes bankban tárolt megtakarítást cseszheted,de a valutáddal még mindíg leléphetsz.
2022. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
BTC
2022. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

“ Állampapír? Az inflációt nem követi a kamat.”


Miért, az általad javasolt euró és dollár készpénz mennyit kamatozik?

2022. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
Nem kamatozik,de ha visszanézed az elmúlt 10 évet,láthatod hogy ha euróba volt valakinek a pénze,az most sokkal több Ft, mintha állampapírba. 1M Ft-os állampapír 35 ezret kamatozik egy évben, én ezt azért viccesnek tartom. OTP értékpapirban meg még kevesebbet. Nekem euróban január óta többet emelkedett, mint amit a bankok meg a posta ad egy évre. És ha gáz van, ott van kéznél.
2022. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Euró alapú állampapír is van.
2022. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Ahha. Akkor nagyon nem értetek. Minden pénz,ami a bankban vagy állampapírban van,legyen az euró vagy Forint vagy USD ,az ott van, békeidőben én is ott tartanám,de most meleg egy kicsit a helyzet. De tartsatok nyugodtan ott, engem nem zavar. Majd amikor megint sorba kell állni,hogy hozzáférjetek, vagy roszabb, akkor majd elgondolkodtok rajta,hogy nem biztos hogy megérte évente pár tízezresért bent tartani
2022. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
"Állampapír? Az inflációt nem követi a kamat." A PMÁP pont ezt teszi, infláció+1,5%-ot ad. Jelenleg 6,6%-os kamatot ad, és tekintve hogy most mekkora infláció lesz, jövőre akár 10% kamatot is adhat. Ok, elismerem, 1 év késéssel követi csak az inflációt és nem azonnal, de akkor is követi.
2022. ápr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!