Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány százalék önerővel lenne...

Hány százalék önerővel lenne érdemesebb lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Kereset alapján a legtöbb banknál valószínűleg megadnák nekünk a 10%-ra is, de a párom szerint össze kéne spórolnunk a 20%-ot. Őszintén akárhogy kalkulálok, nem értem miért kéne még spórolnunk, minél hamarabb felvesszük annál jobb, nem? Valaki segítene elmagyarázni nekem?
2022. ápr. 27. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabály szerint minimum 20% kell, a legtöbb bank 30% alatt szóba sem áll veletek
2022. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi előírás, hogy max a terhelt ingatlan(ok) 80%-ig kaphatsz hitelt.

(Ettől a bank eltérhet felfelé, lefelé nem.)


Kereset alapján lehet, hogy megkapnád 10%-ra is, de a másik feltétel miatt nem fogod, ha nem vonsz be egy 2. ingatlant plusz fedezetnek.

2022. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lakás értékétől függ. Pl egy 60 milliósnál ha felveszitek a babaváró támogatást és van még mellé 2 milliótok, az már elég, tehát gyakorlatilag ebben az esetben 3,5% önerő is elég. A többi meg a gyermekek száma szerint nulla százalékos hitel vagy egy részét el is engedik.
2022. ápr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy adnák meg a hitelt 10% önerőre! Már az hogy ilyen butaságot mondasz mutatja, hogy nagyon utána kell még nézned a dolgoknak.


Ha fejenként 1-1 millió kerestek havi nettóban, akkor sem adják meg nektek 10% önerőre a lakáshitelt. A törvény a 20%. Törvény nem engedi ennél kevesebb önerőre megadni. De még a 20% sem biztos, hogy elég. Sok bank ha sok különböző kockázatot mérlegel lehet végül csak 30%-ra adja meg, vagy hasonló arányra.

2022. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira nem jártam utána, azt értettem valószínűleg félre, hogy a 20%-ból 10-et egy másik ingatlanra terhelnek, ha van.
2022. ápr. 28. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!