Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MÁP+ átváltás vélemény? Ebben...

MÁP+ átváltás vélemény? Ebben a helyzetben is megéri?

Figyelt kérdés

Még a legelső sorozatnál szálltam be, 2019 júniusi jegyzés. Van más megtakarításom is, de ez adja a gerincét. Ugye MÁP+nál az utolsó két évre jönnek majd a magasabb kamatok (5,5% ill. 6%), viszont az inflációkövető PMÁP most éppen 6,6%. Jövőre várhatóan még magasabb, utána állítólag helyreáll 3% alá az infláció. Én arra spekulálok, hogy ez azért lassabb folyamat lesz.

Ha max. 1-2 éves a szuperállampapírom, nem lenne kérdés, hogy kiugranék, de így azért annyira nem egyértelmű. Olvastam valahol, hogy a halott ember a legjobb befektető, mert ő nem ugrál mindenféle piaci hatásokra, ez is a fejemben van. Viszont a matek meg kijön, hogy jobb lenne váltani.

Mindenképp állampapírban gondolkodom, és min. 25% az esélye, hogy nem várnám ki az öt évet.


Ti mit tennétek a helyemben? Köszi előre is a véleményeket!



2022. ápr. 28. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
Amiota letezik pmap azota semmi ertelme a map+nak
2022. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1:

Jóval régebbóta létezik pmáp, korábban pmák néven, mint máp+.

2022. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
En pmaprol beszéltem, azert is irtam ezt.
2022. ápr. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De a pmáp csak átnevezés volt, semmi más változást nem jelentett a pmákhoz képest. A máp+ meg megjelenésétől kezdve rosszabbnak tűnt, csak nem lehetett tudni biztosan, hiszen csak az első kamatperiódus inflációja volt ismert.
2022. ápr. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az összes MÁP+-omat áttettem PMAP-ba, pedig nekem is voltak régebbi MÁP+-ok.
2022. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!