Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik ökölszabály megtakarít...

Létezik ökölszabály megtakarítási portfólió diverzifikálására méretétől függően?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmire, hogy 10 millióig hogyan célszerű, 100 millió felett, stb.

Próbálok logikusan gondolkozni és 10 millió alatt én nem diverzifikálnám agyon a megtakartásaim, mert a sok kicsi pozíció - főleg ha DCA-zik az ember - arányaiban nagy és sok költséggel jár.


100 millió alatt meg mondjuk nem tennék egy portfólióba ingatlant, de 100 millió felett már szerintem illene bele.


Én 50% állampapír és 50% "risk asset" elvet vallom, azon belül meg részvények, ETF-ek és crypto.


Érdekel Ti hogy látjátok ezt, mert erre vonatkozóan (tehát a portfóliók méretéhez igazított diverzifikációról) semmilyen okosságot nem olvastam még sehol.



2022. máj. 5. 04:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Már azzal diverzifikáltál, ha nem egyedi részvényeket, hanem ETF-eket vettél. Ha nem lenne kedvező még mindig a pemáp, akkor kötvény helyett is kötvény ETF lenne a célszerű.
2022. máj. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Kiszámoló Akadémiát érdemes meghallgatni. Egyébként egyéni preferencia is befolyásolja. Lásd te nem vennék ingatlant. Én vettem egy panelt kiadásra 2016-ban. 20 millió lett mire elkészült a felújítás. Most 36-37-ért 1-2 héten belül megvennék. Azóta hozott több mint 7 milliót adózás után. Ha jól számolom ez évi 24% hozam, ha realizalom most. Igaz, ehhez kellett a piac változása is. Most nem vennék közel 40 millióért panelt, mert már nem akkora a hozam.
2022. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2es és jövőre megint csak 20 milliót fog érni a panelod. Megnézheted a piacot, most akarja mindenki eladni. Jón a recesszió, senki nem fog lakást venni. (nem lesz likvid a tőkéd)
2022. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!