Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy fektessek be rendszeresen...

Hogy fektessek be rendszeresen relatív kis összeget?

Figyelt kérdés

Havonta van átlag 5-600ezer forintom befektetni és 2 éve folyamatosan állampapírba tettem, de mostanában tennék inkább részvényekbe is már.


Nagyjából - mondom NAGYJÁBÓL - kiműveltem magam, P/E, fair value és alap technikai analízis (alakzatok, mozgóátlagok, indikátorok, divergenciák, stb.) megvan.


A gondom, hogy nagyon sok cégbe szívesen fektetnék, mert tetszik az üzleti modell és látom a növekedési potenciált is.

ETF-ekben is fektetnék, de nagyon tematikus ETF-ek díja már nem olyan alacsony, mint egy S&P500 követőnek.


Szóval alapvetően a bajom az, hogy nem tudom melyik szektorba fektessek be, illene egészségügybe, tech-be, consumer dolgokba is, de mivel relatíve kicsi összegről van szó - ezért mondom, hogy relatív - ha havonta ennyi tranzakciót bonyolítok, akkor a költségeim magasra fognak nőni egy 10-15 éves horizonton.


Hülyeség lenne egy S&P500-at követő ETF-be (VUAA szimpi nekem) és max 1 vagy 2 részvénybe fektetni? Starbucks és Spotify nekem szimpi, de így kimaradna az egészségügy a szórásból. Az S&P500-as ETF-ben azért van elég sok tech cég, így arról le tudok mondani.


Ti mit tennétek, vagy hogy csinálnátok?



2022. máj. 12. 03:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, mert amikor hozzá szeretnél jutni a pénzedhez, kitör, valamilyen kreált válság, amit valakiknek megér húzni, hogy minnél tovább tartson, hogy a befektetet pénzedhez ne tudj hozzá férni, amikor szükséged van rá. Én megbántam, hogy befektetési jegyekbe tettem a pénzem. Most fizettetik meg velem a tanulópénzt, hogy elmenjen a kedvem pénzt bízni a bankra, inenntől kezdve minden pénzem kiveszem, sőt gondolkodok, hogy megszüntetem a bankszámlámat, és a fizetésem készpénzben kérem.
2022. máj. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez jo otlet, csak tbsz szamlan csimald mindenkepp. En is havonta szoktam vasarolni, most akcios arak vannak :)
2022. máj. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

1. válaszolóhoz annyit fűznék, hogy befektetni csak is olyan összeget éri meg amiről alapból le kell pszichológiai alapon mondani több évre. Ellentétben teljesen érthető, hogy gazdasági pánikok halmazában félti a pénzét.


A kérdésre válaszolva.


Én a helyedben legalább 75% (ha nagyon merész vagy akkor is minimum 50%) ban kezdeném apránként vásárolni (mondjuk az S&P 500) ETF et.


A külön részvényekről pedig csak annyit, hogy minden bizonnyal én is sok cégben látok potenciált a részletes elemzéseim után, de azt legalább annyira fontosnak tartom, hogy akkor kezdjem el a vásárlást, mikor a piaci hullám is ezt teszi. Magyarán a vásárlói emelkedő trend forgalmával azonos időben történjen. Ennek kizárólag pszichológiai okai vannak, többek közt a feltételezéseim beigazolódtak és ekkor jó időben, jó vásárt tettem. Továbbá megtudom érteni, hogy sok embernek szimpatikus egy cég és nagy potenciált lát valamiben, de itt fontos felismerni azt, hogy ez valós feltételezésken alapuljon és ne keveredjen össze érzelmi "kötődéssel".


Természetesen ez csak pár jótanács, mindenki úgy vásárol ahogy szeretne.


Esetleg ezt a könyvet tudom ajánlani további ismeretek megszerzéséhez.

[link]

2022. máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tegnap kezdtem el gyűjteni, de most van rá szükségem, s amikor szükségem van rá nem férhetek hozzá. Lenyúlás az egész, nem tudok a bankárok szeszélye szerint élni. Nem javaslom senkinek se a befektetést. Mert kivagy téve néhány elmerogyant szeszélyének, akik szerintem a rácsmögé valók.
2022. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem Random Capitalnál van számlám.

Évente nyitok egy TBSZ-t.

1000$ alatti tranzakciókat nem csinálok, hogy költséghatékony maradjon.

Neked se muszáj minden hónapban venned, ha 2 vagy 3 havonta veszel, akkor ugyanott vagy és a költségeket alacsonyan tartod.


A diverzifikációt én nem aggódtam túl, első évben vcolt összesen 3 féle részvényem. Majd idővel ahogy raktam be a pénzt úgy lett egyre diverzifikáltabb a portfólió.

Úgyhogy nem kötelező egyáltalán havonta sok tranzakciót bonyolítani.

2022. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az 1-es gondolom megégette magát és azért ilyen csípős.

Ezért fontos, hogy mindig csak annyit fektessen be az ember amennyire - ideális esetben - nincs szüksége a következő 1 évben.


A többieknek köszi a válaszokat!

2022. máj. 12. 12:41
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az nem tartom befektetésnek, hogy milliárdosok szeszélyének vannak kitéve a kisbefektetők, és akkor csinálnak válságot, amikor kedvük úgy tartja, kert így be tudják huktatni a kis pénzű embereket. Túl sok volt az utobbi időben a befeltetés ideje volz bedönteni, így még többet tudtak milliárdosok lopni.
2022. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos ez a szerencsetlen megmondoember tokeattettel kereskedett es megegette magat :))


Ne sirj, minden tradenek ket oldala van, valaki nyert azzal hogy te ilyen okos vagy :)

2022. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valóban, befektetni, tőzsdézni nem úgy kell, ahogy az #1-es (" hogy a befektetett pénzedhez ne tudj hozzá férni, amikor szükséged van rá"), hanem úgy, hogy ha másnap mindet elbukod, akkor is tudj mosolyogni szabadon. Itt szeretném megjegyezni, hogy az üzleti modell tetszése, meg a potenciál, meg ilyenek - mind szép duma, de a tőzsde elsősorban a hisztiről szól mostanában. Én az elmúlt három évben kétszer is jócskán megégettem magam a NetFlix-szel, pedig jónak ítéltem, és az elemzői várakozások is magasak voltak. Szóval elég nagy összegeket buktam vele.
2022. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9. A Netflix egy tökéletes példa most arra, hogy a cég elvesztett egy bizonyos (nem egetrengető) feliratkozót, ami kevesebb bevételt is erdményezett ezzel párhuzamosan. De a hiszti az sokkal magasabb körülötte (az emberek folyamatosan adják el a papírjait) és sajnos hiába tűnik jó cégnek és szolgáltatásnak, a piac jelen pillanatban most így árazza ezt be, sanos ez a tőzsde velejárója. A pánik időszakban mindenki a pénzéért kap, ami a másik oldalon eredményezheti a discount árak elősegítését. Ezt viszont meg párosítania kell majd a vásárlói erőnek, hogy adott esetben dárágbban tudd eladni, amit vásároltál. Szóval nem egyszerű és semmi képp sem való mindenkinek.
2022. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!