Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerinted ellopták a pénzem? ...

Szerinted ellopták a pénzem? A többi lent.

Figyelt kérdés
Régen vettem 1 db bitcoint amikor olcsó volt, egy hete elhatároztam hogy visszaváltom és kikérem a forint alapú bankszámlámra kb 11 millió ft. De a kiutalás nem teljesült sőt kaptam egy levelet a banktól hogy fáradjak be. Megnéztem egy videót ami pont erről szól hogy egy piti számlára amire eddig csak bérkifizetés érkezett nem írnak jóvá ekkora összeget nekem kell bizonyítani hogy honnan származik a saját pénzem.

2022. máj. 15. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem.
2022. máj. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fsms ***** válasza:
90%

A pénzmosás elleni törvény a háttere. Elmondod, hogy honnan van és jóvá írják. Valamilyen papírt, elektronikus jelet persze mutatnod kell.

Ha nem megy panasz a banknak, majd az MNB nek.

2022. máj. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Bizonyitod hogy mikor hol kitol vetted es maris minden oke
2022. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
akkor bizonyítsd honnan származik.. probléma megoldva.
2022. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Semmi bizonyítás nincs ilyenkor, látszik, hogy soha nem csináltatok még ilyet. Gondolom nyilván valamelyik exchange-en váltottad, így a beutalásnál is az szerepel, hogy Coinbase/Binance, kutyafüle helyről érkezett a pénz. Annyi van, hogyha szokatlanul nagy összeg mozog egy számlán, akkor egyrészt azt alapból fagyasztja a bank, másrészt azt hiszem 3 milliónál nagyobb tranzakciónál is a korábban itt is hivatkozott pénzmosás elleni törvény értelmében be kell menned személyesen igazolni magad. Ennyi a sztori. Utána viszont a többi dolgod már a NAV-val lesz. A profitod (tehát a mostani 11 millió - amennyiért VETTED a BTC-t) 15%-os adó terheli majd a kövi bevallásnál. Ezt neked kell majd bevallani és befizetni.
2022. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett el tudtál vele számolni vagy meg bsztak?
2022. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!