Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen értékű autóban gondolko...

Milyen értékű autóban gondolkozzak az alábbi anyagi körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Havi bevételem nettó 550.000 Ft pályakezdőként, várhatóan ez a következő években még dinamikusan emelkedni fog. Bérelt lakásban élek, megtakarításom jelenleg 4.5M Ft, tervben van saját lakás vásárlása mondjuk 3-4 éven belül. Jelenleg még egyedülálló vagyok, így 250-300e Ft-ot tudok félretenni havonta.


Ebben a helyzetben szerintetek mennyi pénz az, amit racionálisan gondolkodva kiadhatok most egy autóra?



2022. máj. 20. 13:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
56%
1,5-2m között gondolkodnék maximum.
2022. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy mennyire akarod használni. Én nem sokkal több fizuval vadiúj kocsit vettem (kis városi autót, de akkor is újat). Igaz, nekem már van lakásom.


De mivel a kocsi csak viszi a pénzt és neked a lakás a cél, így tényleg 2 millió körül érdemes nézelődni.

2022. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Az attól függ mire kell a kocsi, ha csak A-ból B-be elvigyen akkor bőven jó a 20 éves kategória is párszázért.


Én csak egy százassal keresek kevesebbet nálad, de van két húszéven felüli kocsim bejárni, nem kell megjelennem vagy fellépnem sehol, de így több marad a karbantartásukra így sosem hagynak az út szélén.

Nem az van, hogy 5 éves új kocsi aztán nincs pénzed egy új garnitúra gumira, vagy akksira.


Mindkettő megvan már 5+ éve és elmondhatom, hogy eddig többet költöttem benzinre mint az egész autó ára / alkatrészei.

2022. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyik kocsim 220 ezerbe került kereskedésbe a másik 85 ezerbe autószerelő havertól.


A 220 ezres 1998-as 2016-ba vettem belement eddig tőlem 90.000 km. most jár 180.000 nél az "óra", (gyakorlatilag van abba már 500 ezer is szerintem), amit havertól vettem az egy 2000-es évjáratú demio mazda 210.000 km-el és eddig beleraktam 25.000 km-t két év alatt. Egyik 800 köbcenti 3 henger, másik 1300 köbcenti 4 henger de egységesen 5-7 liter között kajál mindkettő. Amelyik az öregebb az most "parkolóba" van mert a futóművet megették a fővárosi útviszonyok, meg a sózás...

2022. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
#3: Azért egy pár éves autóra a kötelező szervizeken felül nemigen kell költeni. Egy új akku (mondjuk 6-7 évesen esedékes) kerül 15 ezerbe, egy garnitúra gumi ha nem egy böhöm dög SUV-t vettél, akkor kijön 80-100 ezerből. Ésszel kell autót venni.
2022. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
#4: Milyen kocsi a kisebb? Maruti?
2022. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Daihatsu Move.
2022. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

"Egy új akku (mondjuk 6-7 évesen esedékes) kerül 15 ezerbe"


Ahha, ha télen végig fűtött garázsba vagy egyébkén meg 3 éves akksi már döglik megfele télen.


Normálisabbak 20 tól indulnak. Hiába veszel ésszel autót ha használt, mert a legócskább vagy legöregebb gumi lesz rajta.


Szíjak se lesznek cserélve (hiába hazudják), örülj ha az olaj még tiszta, vagy szintre van töltve, és akkor még mindíg ott lesznek a max 65-70%-os lengéscsillapítók, gyertyák, takarítatlan hűtőrendszer..


Új autónál persze nincs ilyen bajod, ott csak elektronika vagy főalkatrészhiba lehet ami kijön, vagy ha mondjuk szállítás közben kavicsfelverődött / elrepedt a szélvédő és még eladás előtt cserélték ki (sosem tudod meg) de nem 100% ahogy berakták és csak évek múlva kezdi a hibákat produkálni!

2022. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Nameg persze a technológiai csapdákról nem is beszélve, egy 20+ éves kocsinál nem kell számolnod kettőstömegű lendkerék cserével ,félautomata manuális váltó nyavajákkal (triptornic) és hasonlókkal.
2022. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ahha, ha télen végig fűtött garázsba vagy egyébkén meg 3 éves akksi már döglik megfele télen."

Milyen akkukat használsz te? Én 13 év alatt kétszer cseréltem akkut a kocsiban, először 6 évesen.


"Normálisabbak 20 tól indulnak."

Tessék, Bosch akku 17 ezer:

[link]


"Szíjak se lesznek cserélve (hiába hazudják), örülj ha az olaj még tiszta, vagy szintre van töltve, és akkor még mindíg ott lesznek a max 65-70%-os lengéscsillapítók, gyertyák"

20 éves kocsit nem vennék. Láncos motorban 15-18 éves korig nem kell cserélni a láncot. Lengéscsillapítót a korábbi kocsimban 13 év alatt nem kellett cserélni, gyertyát is csak egyszer, 11 évesen. Amúgy ha olyan kocsit veszel, aminek vezetett szervizkönyve van, abban benne lesz, hogy mit cseréltek.


"Nameg persze a technológiai csapdákról nem is beszélve, egy 20+ éves kocsinál nem kell számolnod kettőstömegű lendkerék cserével ,félautomata manuális váltó nyavajákkal (triptornic) és hasonlókkal."

Mondom én, hogy ésszel kell autót venni. Másfél éve vettem új autót. Sima szívóbenzin, se turbó, se kettős tömegű lendkerék, normál váltó, láncos motor. Minimalizáltam a hibalehetőségeket.

2022. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!