Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angol fontban megéri tartani...

Angol fontban megéri tartani a pénzem?

Figyelt kérdés
Angliában dolgoztam egy kevés ideig, van megtakarított pénzem amit hazaviszek, viszont otthon se akarom elkölteni. Átváltani sem szeretném a forint "erőssége" miatt, így jó döntés lehet GBPben tartani a pénzem? A font az tenyleg a világ egyik legerősebb pénzneme? Vagy ha mégsem angol font akkor milyen valutába fektessem be?

2022. máj. 23. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem a rubel most a befutó.

Bár jó lenne tudni, hogy mi is a célod. Ha nincs szükséged erre a pénzre 5-10 évre sem akkor a befektetési arany lenne a célszerű. Viszont, ha rövid időre kell 1 év akkor szerintem mindegy, mert a váltás elvinni a hasznot.

2022. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Hosszú távon semmilyen valutában nem éri meg tartani. A font, dollár, euró is inflálódik, legfeljebb kevésbé mint a forint.
2022. máj. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Bizony a befektetési arany nem valaki más addósága, nem tudják korlátlanul nyomtatni.
2022. máj. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Az elmult 20 evben sose erte meg befektetesi atanyat venni :))) akar ingatlannal akar allamkotvennyel akar siman diverzifikalt reszvenyyel jobban jartal, kriptorol nem beszelve...


Bar ha valaki a szinere izgul annak lehet az eleg

2022. máj. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Az angol font olyan erős és stabil, hogy nyugodtan megbízhatsz benne. Mázlid van hogy már eleve fontban van a pénzed. Ha eszed van, nem váltod át sehová, pláne nem forintba. Szerintem tedd be egy angol bankba, hogy biztonságban kamatozzon. (Nem egy magyar bankban font alszámlára.)
2022. máj. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Egy ország erős gazdasága, nyeresége GDP-je békeidőben a legjobb garancia arra, hogy a valutájuk vásárlóértéke stabil és garantált.

Az a pénz, aminek a fedezetéül egy passzív aranykészlet szolgál, az aranyfedezet mennyiségéig korlátozott, illetve legfeljebb devalválódni tud az aranyhoz képest, ha több pénzt ad ki az ország. Plusz mivel a pénz értékét a puszta arany garantálja, ebből következik hogy eleve jogodban áll a pénzük helyett azt a garantált aranyat kérni. Más nem biztosítja a pénz stabilitását, sőt, ha elkezdik kivinni az országból a (garantált ugyebár) arany fedezetet, akkor az se marad nekik.


Ott nem szorulnak aranyfedezetre, ahol a befektetett pénz megtermeli a saját értékén felül a garantált profitot is, vagyis a tényleges fedezete (ami a befektetések nyeresége és garantált haszna) erősebb és stabilabb, mint egy passzív és korlátozott aranyfedezet.


Szóval csak egy hangzatos lufi, hogy a rubel "erősebb" mert aranyfedezete van, de ha "szavukon fogom" és a rubel helyett inkább kérem az (ugyebár garantált) aranyat, majd az aranyamat én használom a saját fedezetemnek, máris őket gyengítem.

2022. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

"Az elmult 20 evben sose erte meg befektetesi atanyat venni "


A 0-ás közeli jegybanki alapkamat miatt inkább megérte ingatlanba tenni a vagyonunkat. Viszont derivativákkal elnyomták az árat, hogy olcsón feltudják vásárolni a bankok. Továbbá ha megnézed az államok is adóssodnak el szépen a lakosság felé kötvényekben miközben vásárolják a befektetési aranyat. Tudják ők is, hogy mi következik.


[link]


A probléma akkor lesz mikor nem ér majd semmit a pénzünk, és készlet hiány esetén aranyat se tudunk majd venni.


Mikor háború van akkor se a papírt pénzt menekítik először hanem az aranyat mert az nem valaki más addósága. A mennyisége véges, még a fiat pénzekből korlátlan mennyiséget lehet nyomtatni.

2022. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!