Provident vegrehajtóval egyezkedni lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos nemtudom már rendszeresen fizetni a hitelem. Rendszeresen 50-100ezer kamatot rátesznek, ha éppen egy-egy hónapot kihagyok a fizetések között. Rég lekellett volna telnie,de ezmiatt sose érek a végére. Nincs semmi a nevemen lefoglalni a végrehajtó nemtud semmit. Tapasztalatra vagyok kíváncsni azoktól akik végrehajtóval egyeztek meg.

Csak a Provident általi végrehajtásra vagyok kíváncsi.

Milyen összegnél mennyit engedtek pl egy összegű fizetésben?



2022. máj. 25. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednek el semmit. Miért engednének...? Akkor senki nem törlesztene...
2022. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudatlanul kérlek ne válaszolj. Lekezelő írásra nem vagyok kíváncsi nem ezért tettem fel a kérdést. Egyépként igenis, hogy lehet egyezkedni a vérgehajtóval. Ha nincs tapasztalatod benne aminek nagyon örülök egy részt, hogy te nem kerültél soha ilyen helyzetbe, akkor kérlek ne ide..
2022. máj. 25. 20:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..



"Sajnos a provident nem egyezkedik különösebben. Évekkel ezelőtti, de saját tapasztalat.


Akkoriban lehetett kérni szüneteltetést, vagy nem is tudom mi volt a pontos neve, de az is ilyen pár hétig volt érvényes, utána magasabb törlesztővel folytatódott tovább. Persze MINDENKÉPP meg kell próbálni velük egyezkedni, nem tudom mi a módi manapság, de mindenképp jobb telefonálni vagy személyesen beszélni valakivel, mint várni és elhinni, hogyha nem nézünk szembe a problémákkal, akkor azok nem is léteznek.


Szóval miután 2-3 hónapig nem fizeted (nem tudom mi a törvényi szabályozás erre) elkezdenek felszólító leveleket küldözgetni. Ezekre lehet válaszolni és addig is áll az ügy és annál később kerül ki végrehajtóhoz.


Ha nincs fizetve semmi, akkor előbb utóbb a provident felmondja a hitelszerződést és egy összegben fogja követelni a tartozást (ami tök logikus, ha eddig részletekben nem ment, akkor egyben simán menni fog). Mivel ezt se kapják meg, onnantól kikerül egy követeléskezelőhöz (alias "végrehajtó"). Ők először megnézik, hogy tilthatnak-e a fizetésedből. Ha igen, akkor tiltanak. Ha nem, akkor megnézik a bankszámlát. Ha van rajta pénz, akkor inkasszó. De azt tudni kell, hogy a követeléskezelő mindig magasabb összeget követel, mint a tartozás amit a provident átadott nekik.


Ilyenkor el kell kezdeni levelezni a követeléskezelővel, hogy szeretnéd, ha a tartozás egy részét elengednék (a tőketartozást nem fogják, de a mindenféle pótlékokból meg kamatokból sokszor engednek, ha látják a fizetési hajlandóságot), illetve kérj X havi részletfizetési kedvezményt hivatkozva az anyagi helyzetedre és arra, hogy a tartozás törlesztése ellehetetlenítené és veszélyeztetné a létfenntartást és a mindennapi életet. Ilyenkor minimum a részletfizetési kedvezményt meg szokták adni, ha nem 2000 hónapra kéred, hanem vállalható időn belülre. Viszont ha itt megcsúszol, akkor azonnal az eredetileg fennálló, általuk követelt összeget fogják kérni egy összegben. Ha akkor sem tudsz fizetni, nem tudnak tiltani a fizuból, akkor visznek mindent ami a neveden van, lakást, autót, nagyobb értékű ingóságokat, hacsak nem tudod igazolni, hogy az nem a tiéd (számlák a tévéről, számítógépről, stb.). Dióhéjban ennyi. Remélem minden rendben lesz. Ha kell bármilyen konkrét tipp, segítek ha tudok. "Szerencsére" van benne rutinom, a szüleim által kapott 6 féle tartozást kellett kinulláznom amikor elköltöztem otthonról (hitelek a nevemen, telefonok, szolgáltatók, stb.). Persze fizetni kell attól még, pénz nélkül nem megy, de sok múlik a fizetési hajlandóságon, a határozottságon, ami nem összekeverendő az agresszív fellépéssel. Nem szabad elfelejteni, hogy vesztes helyzetben vagyunk, nem mi osztunk lapot ilyenkor, de alkudozni kell keményen."

2022. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő választ!
2022. máj. 25. 20:41
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Provident végrehajtó???? Én úgy tudom hogy a Provident egy magáncég és magáncégnek, magánembernek nincsen joga végrehajtásra, azt csak a bírósági végrehajtó csinálhatja, ha éppen nem ül előzetesben.
2022. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy át adják a végrehajtónak. Senki sem mondta h a Provident végrehajtó
2022. máj. 25. 21:01
 7/14 A kérdező kommentje:
De egyépként sincs szó ilyenről, érdeklődöm és tályékozódom.
2022. máj. 25. 21:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"Csak a Provident általi végrehajtásra vagyok kíváncsi"
2022. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A vegrehajtó sosem providentes, jól írja az #5.

Hatósagi szemely.

2022. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Oké. A Provident a végrehajtónak sem adhatja át pontosabban átadhatja csak végrehajtó vissza fogja neki dobni. A Provident és az összes követeléskezelő cég nagyon szeret blöffölni és az emberek tudatlanságára építve riogatja őket. Ahhoz hogy a végrehajtó bármit csináljon szükséges egy jogerős határozat amit vagy a bíróság állít ki vagy a közjegyző. Amíg ilyen nincs addig elmehetnek mind a sóhivatalba.
2022. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!