Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárónál ez kizáró ok lehet?

Babavárónál ez kizáró ok lehet?

Figyelt kérdés

Szóval babaváró hitellel kapcsolatban kérdezem, hogy nálam, mint adósnál, hátrány vagy kizáró ok lehet az, hogy fél éve táppénzen vagyok?

Én vagyok a nő, és gyereket várok, emiatt vagyok táppénzen fél éve, mivel a munkakörömet nem tölthetem be terhesen.


Illetve ha férjem lenne az adós, nála kizáró ok lennem hogy igénybe vette a moratóriumot, és későn kezdte el újra fizetni, mivel bent az ügyintéző azt mondta, kap majd tájékoztatást, de nem kapott, csak fél évvel később egy levelet, hogy ennyi hátraléka van. Azt azonnal rendezte is, tehát semmi ilyen jellegű tartozása nincs.


2022. máj. 26. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A terhes táppénz nem kizáró, viszont férjed elmaradt hitele lehet az, főleg ha ez miatt negatív KHR-re került, de önmagában az is lehet probléma, ha a folyószámla kivonatán látszik, nem tudták levonni a részleteket (fedezet hiányos tételek). Nézessétek meg első körben a KHR-t
2022. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ez esetben szerinted úgy működhetne, hogy én vagyok az adós, ő pedig a társ?

2022. máj. 26. 18:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Na most ő azt mondja, hogy szerinte nem kerülhetett fel, mert előzetes elbírálás alapján átmentünk, illetve ő csekken fizette, nem levonás útján, harmadrészt első felszólításra befizette, mikor levelet küldtek.


Azt elfelejtettem írni, hogy azért kérdezem, mert beadtuk, és első körön átment, viszont egy hete ülnek rajta, és úgy tudjuk az nem jelent jót, mert minden ismerősnek hamar ment.

Ezért gondolkodtunk, mi lehet a baj.

2022. máj. 26. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a bírálóknak annyi munkájuk van, hogy ami eddig kiment 2-3 nap alatt, az most 7-8 nap.

Nem biztos, hogy rosszat jelent, hogy még nem hívtak. A babavárónál 10 nap van a bírálatra

2022. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tényleg? Na akkor még jövő hét elejéig lehet valami.

Köszönöm.

2022. máj. 26. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:

"gyereket várok, emiatt vagyok táppénzen fél éve, mivel a munkakörömet nem tölthetem be terhesen."


Ilyenkor egyébként nem kéne tappenz csak valószínűleg nem tudsz róla vagy a munkáltató rabeszelt.

Ha nem tudnak alkalmas munkát adni ami terhesen is végezhető akkor is fizetniük kell a normál átlag béred. A tappenz akkor kell csak ha tényleg veszélyeztetett terhes vagy. De nyilván a munkáltatónak olcsóbb ha tp van.

2022. máj. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!