Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne átalakítani a...

Érdemes lenne átalakítani a portfólióm?

Figyelt kérdés

Jelenleg majdnem 11 millióm van állampapírban és 6 millió részvényben.

Nagyon erősen töröm a fejem rajta, hogy esetleg kivegyek 2-3 milliót állampapírból és átrakjam részvényekbe, mert van egy jó pár brutálisan jónak tűnő vétel. Nem hype részvények, hanem kicsit unalmasabb, osztalékfizető részvények reális árfolyamnyereség potenciállal.

Persze óriásit bukom, ha tovább szakad a piac, de nagyon attraktív az árak vannak sok helyen. Nyilván nem ez alapján fogok dönteni, de Ti mit tennétek?

Az erős dollár is ellenérv nekem, hogy jelen pillanatban vásároljak.



2022. jún. 2. 02:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az eros dollar folyamat erosebb lesz majd.


A befektetesrol meg, hat szerintem is most van jo beszallo. Sose fogod a piac aljat elkapni, de ha turelmes vagy es ilyenkor felhalmozol akkor nagyon jo veteleket csinalhatsz.


2008 utan 3 ev kellett az s&p nek hogy helyrepattanjon. Aki az osszeomlas utan vett az par ev alatt nagyon sok penzt csinalt

2022. jún. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kapo1588 ***** válasza:
Szerinted a gyakorin kell ehhez tanácsot kérned? Én amúgy belevagnék de nem egybe raknam be a pénzt hanem dca módszerrel
2022. jún. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Persze óriásit bukom, ha tovább szakad a piac, de nagyon attraktív az árak vannak sok helyen."


Akkor buksz, ha olyan pénzt raksz be, amit jövőre ki akarsz venni.

Ha olyan pénzt raksz be, amit rögtön el is felejthetsz, akkor mit érdekel, hogy tovább csökken az ár.

DCA csökkenti a hozamot, de pszichológia miatt én is azt csinálnám, hogy max havi 500ezret rakok át. Aztán ezt csinálnám egy darabig.


"Az erős dollár is ellenérv nekem, hogy jelen pillanatban vásároljak."


Én ezért nem veszek. Még idő kell, hogy elhiggyem, hogy már nem fog visszaerősödni a dollár.

Addig meg OTP-t veszek.

2022. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó: nyilván csak olyat fektetek be, nem így értem a bukást, hanem hogy tehettem volna be jobb időben is. Március óta DCA-zom egyébként, vannak pozíciók amikkel már most pluszban vagyok, de van amivel várhattam volna még.

Sajna a túl sűrű DCA-nak nincs értelme, mert 7 dollár a tranzakciós díj X százalékig (gyakorlatilag kb. 2000 dollár/vásárlás nagyságig), így ha elaprózom, akkor csak a költségeim növelem.

Egyébként forexezem egy ideje és nagyjából a technikai analízissel is képben vagyok, nem igazán számítok már 300-320 alatti dollárra, de azért egy 340-ig visszagyengülhetne a közeljövőben...viszont addigra lehet, hogy jobban felmennek a részvények. Ördögi kör, kellemes gondok. :D

2022. jún. 2. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!