Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél valuta-deviza (EURO)...

OTP-nél valuta-deviza (EURO) átváltás, konverzió. Mik a díjak?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy a forint alapú folyószámlámon levő pénzem át szeretném váltani EURO alapú mellék devizaszámlámra. Hiába keresem, kutatom, nem találom sehol, hogy ez milyen "rejtett" költséggel jár. Van ez a klasszikus oldal: [link] Azt írja, hogy "A számított értékek nem tartalmazzák az esetleges banki költségeket." A lakossági tájékoztatóban ami a kamatról meg a díjról szól sem sikerült kiigazodnom. Eseti átutalást szeretnék, TEMPÓ számláról, forint alapon utalok deviza számlára. Az elméletem szerint ez egy bankon belüli forintban történő utalás aminek van utalási díja, majd mivel deviza számlára érkezik egy konverziós díja. (ma voltam bent az OTP-ben és a folyószámlás hölgy sem tudott segíteni....) EZ a doksi a díjakról: [link] Valaki ki tud ebben segíteni, hogy milyen extra költségekkel kell számolni?

2022. jún. 10. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen extra díj. A bank haszna az árfolyamon van, durván 2 százalékot keres a bank a vételi és eladási ár között.
2022. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tegnap este kíváncsiságból vettem 25 eurót, ma reggelre jelent meg a tranzakciós költség. OTP deviza eladási árfolyamon vettem 401,66 forintért 1 eurót, így összesen 10.043 forintomba került. Direkt felírtam, hogy amikor utaltam, ennyi volt hivatalosan az OTP árfolyam ez így eddig oké. Megjelent ez mellett egy mínusz 320 forintos "költség és jutalék" nevű tétel, ami a válaszban belinkelt táblázat szerint sok minden lehet. Még kicsit töröm rajta a fejem :)
2022. jún. 11. 08:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Miután 1 sms-ért is 76 forintot levonnak, gondolom vannak olyan mocskok, hogy itt is úgy húznak le ahogy csak tudnak.


Szerintem akkor jársz a legjobban, ha feltöltöd forinttal ingyen az OTP kártyáról a Revolut kártyát, ott ingyen, legjobb árfolyamon át euróba, majd hagyhatod ott is, vagy átutalod a rendes euró számládra.

2022. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Ne hazudj! 25 forint egy SMS és csak a tranzakciókról szóló SMS-ekért kell fizetni, a bejelentkezéshez vagy hitelesítéshez szükséges SMS-ért nem.
2022. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!