Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium állampapírba vagy...

Prémium állampapírba vagy dollárba biztosabb tartani megtakarítást jelenleg?

Figyelt kérdés
Van egy kevés megtakarításom, néhány millió. Mit gondoltok melyik biztonságosabb ha azt szeretném hogy néhány év múlva megőrizze az értékét és vissza is kapjam. Kicsit félek az állampapírtól ha ne adj Isten egy hiperinflációs szintet elérünk, nem vásárolják vissza.

2022. júl. 5. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Váltsd euróra és tedd euró alapú prémium állampapírba az államkincstárnál.
2022. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
A dollár nyilván biztosabb, de én diverzifikáltam, mert azért a PMÁP jóval többet hoz, mint az árfolyamnyereség. Jövőre 11% körül. Az 10 millióra évi 1,1 millió Ft.
2022. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
En azt csinaltam hogy 1/3 1/3 1/3 aranyba elosztottam oket pmap euro es dollar kozt.
2022. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Pontozzatok le, de fél év múlva nagyon fogjátok magatokat utálni, hogy történelmi csúcs közelében vettetek devizát és nem pedig a részvénypiacon nézelődtetek a jó fundamentumokkal rendelkező alulértékelt cégek részvényei között. Nyilván ez nincs kőbevésve, úgyhogy sok szerencsét mindenkinek.
2022. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: na, most hogy állnak az euro és dollár átváltásaitok...? :)
2022. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Jól, kivárjuk a januárt, mikor már fogyóban lesz az ország devizatartaléka és császárok leszünk. Nem gondolod, h ez a 18% olyan sokáig tartható, ugye? És amíg EU-t szidó plakátok vannak, addig várhatjuk az eu-s pénzeket...
2022. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy elsősorban nem a "belső munka" befolyásolja a forint árfolyamát (meg úgy en bloc az ország gazdasági jólétét), hanem a makrogazdasági folyamatok?
2022. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7-es vicces vagy. A forintot minden megcibálja, elég ha belengetnek egy "bejelentést tesz" mondatot. Ezért emelt az MNB 18%-ra. A háborúnak egyhamar nem lesz vége, az eu-s pénzek meg kérdéses.
2022. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az a vicces aki mondja. :) Nyilván megcibálja, de a csak a volatilitás fel-le, nem a trend. A trend az makro-függő.
2022. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Köszi, mindig tanul az ember. Ettől függetlenül januárban 450 ft lesz 1 dollár.
2022. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!