Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revoluton szeretném gyűjteni...

Revoluton szeretném gyűjteni a megtakarításomat, alkalmas erre ez az applikáció? Mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Egyetemi tandíj miatt össze kell szednem félévente 300k összeget, ezt a pénzt szeretném hónapról-hónapra utalni egy külön bankszámlára. A saját bankomnál próbáltam alszámlát nyitni, de nagyon macerás volt, nekem csak ennyi kellene, hogy az a pénz ott legyen egy külön helyen, és el tudjam utalni ha kell. Gondolkoztam azon is, hogy átváltom euróba addig is, hátha jobban járok úgy, de elég kétes véleményeket olvastam a platformról. Használja valaki ilyen kisebb összegek tárolására?


A másik kérdésem, hogy hallottam más, Revoluthoz hasonló "bankokról", amik hozzá hasonlóan működnek, esetleg róluk infó, tapasztalat velük van valakinek? Mi a legjobb megoldás ilyen célra?



2022. júl. 5. 13:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy pedig az alapszámlámon hagyni a megtakarítást és a revolutra utalni a fizetés azon részét amit elkölthetek? Ha a telefonommal tudok fizetni kell kártyát igényelnem, vagy működik virtuális kártyával?
2022. júl. 5. 13:16
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha már neobank akkor Wise, a Revolut egy hulladék ami poénból zárolja a fiókodat, ha éppne menstruál az AML rendszer.


De minek neked külön számla ember, ne költsd el és kész....

2022. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
A wisenal bizonyos osszeg fleett szinte 1 szazalek tartasi dijat kell fizess...
2022. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

300ezer forint annyira aprópénz, hogy erősen elgondolkodnék rajta, hogy kp-ban gyűjtsem a fiókban vagy befőttesüvegben.

Kp felvétel ingyenes havi 150ezerig, tehát nincs költsége a kp gyűjtésnek.

Kb évi 3-4 ezer forint kamattól esel el így, ami nem túl jelentős.


Mások opció egy államkincstári számla. Arra utalhatsz be pénzt, otthagyhatod simán rajta, nincs költsége, és akkor külön gyűlik.

Ha nagyon akarod, vehetsz valami pár hónapos állampapírt rajta és akkor pár száz forint kamat is összejöhet. De annyiért lehet egyszerűbb csak simán parkoltatni.


Revoluton is mernék hagyni 300ezret, de ez lenne az utolsó opcióm a fentiek után.

2022. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ne költsem el, ez jó... :D Hidd el nem szívesen teszem, de ha nagy valószínűség szerint át fognak baszni államiról önköltségesre, nem tudok mit csinálni.


Igazából a másik problémám, hogy az alapszámlámon is van egy nagyobb, milliós összeg és nehezen látom át hogy most épp mennyi a havi megtakarításom. Ha a fizumból x összeget utalok a revolutra és azt költöm el minden hónapban, akkor az alapszámlámon lévő megtakarítást nem kell piszkálnom, nem arról a számláról fizetném a napi betevőt meg a számlákat.

2022. júl. 5. 13:53
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Revolut nincs Oba biztosítása.. ha bebukik, akkor senki sem fog téged kártalanítani.
2022. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

#3 Legalább ne terjesztenéd a fa$zságaid. Az bizonyos pénzemekre vonatkozik, például az euróra 3 ezer EUR fölött. Nem váltja át és kész.


Kérdezi te meg felírod, hogy 300 ezer a megtakarításod és kész, túl sok ágy nem kell hozzá, hogy ne költsd el...

2022. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"A saját bankomnál próbáltam alszámlát nyitni, de nagyon macerás volt,"


Jó szar bankod lehet. Nekem szó nélkül nyitottak két bankszámlát két különböző díjcsomagban. A két számla között ingyen pakolhatom át a pénzt.

2022. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt a Revolutra bízod a megtakarításaidat, olvasd el ezt a cikket, és a kommenteket is érdemes:


[link]

2022. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
#9 A kiszámoló.hu írásait kb. semmihez nem venném irányadónak.
2022. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!