Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A forint gyengülése miatt USD...

A forint gyengülése miatt USD számla nyitásán gondolkodom. Milyen bankot válasszak?

Figyelt kérdés
USD számlát szeretnék nyitni és havi szinten a forintban megérkező pénzemet félre szeretném tenni USD-be. Mit gondoltok melyik az a bank amely a legkevesebb pénzért váltja àt a forintot dollárba? Otp-nél vagyok jelenleg de szerintem léteznek jobb lehetőségek mint pl a WISE, stb. Mit javasolnátok? Elsősorban interneten hirdetett bankokra gondolok.

2022. júl. 18. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Valtsd at penzvaltoban.
2022. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1. Szerintem ennél rosszabb tanácsot ritkán adtál valaha :D
2022. júl. 18. 21:42
 3/17 krwkco ***** válasza:
54%

Az OTP-nél van Árfolyam+ számlacsomag elem. Ha forintszámláról euro vagy usd számlára utalsz, akkor középárfolyamon váltanak maximum havi 300 ezer forintig.

[link]

Hogy az OTP-nél mennyi az USD számlavezetés díja, annak könnyen utána tudsz nézni. Bankon belül a devizautalás is ingyenes az Elektronikus Tranzakciós csomaggal, ha 20 ezrenként utalgatsz.

2022. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Én azt gondolom, hogy dollárba váltani a pénzed pont annyira rossz döntés, mint bitcoint venni akkor, amikor mindenki arról beszél, hogy azt kell venni. :)
2022. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4. Miért? Folyamatosan kevesebbet ér a forint a dollárral szemben. Ha pl 2 év múlva 600 huf lesz 1 usd akkor az átváltás nagyon is megéri. De elsősorban nem ezért váltom át hanem azért mert nem akarok egy olyan devizában tartani a pénzem ami folyamat romlik a világ devizáihoz képest
2022. júl. 19. 11:13
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

5: Mit fogsz csinálni, ha ősszel 380-at ér, télre már csak 350-et?

5-10 éves időhorizonton 99%, hogy le fog értékelődni a forint a dollárral szemben és lesz 500 forint is, de nem most, hanem mondjuk 2030-ban. Ha addig 330-350 között fog mozogni és majd 2030-ban csinál újra egy ilyen parabolikus kilövést, akkor hogy fogod magad érezni a 2022-ben 400-on vett dollároddal...?


Én sem tartom forintban a pénzem, hanem részvényekben, amiknek szintén dollárban van kifejezve az értéke. De szimplán devizában tartani pénzt, főleg egy ilyen "menet" után nem a legokosabb döntés. De majd térjünk erre vissza fél év múlva.

2022. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem "piszkálásból" mondom ezt, hanem mert tényleg az emberi pszichológia marha sokat számít egy ilyen döntésnél. Ránézel egy grafikonra - legyen az a bitcoin - és látod, hogyha belevettél a 2018-as csúcsba 20ezer dolláron, akkor 3 évig veszteségben vagy. Ugyanezzel takarózott mindenki amikor november körül 60ezer dolláron vett BTC-t, hogy nem baj, ha lemegy, majd kiüli, 3 év múlva legkésőbb pluszban lesz. Most 22ezer dollár a BTC és minden ismerősöm veszteséggel eladta, mert "úgyis megy lejjebb" és visszaveszi majd ott. Ugyanezek az emberek mondták novemberben, hogy "úgyis megy feljebb".

Nem azt mondom, hogy a forint lenyomja a dollárt, de számolni kell a lehetőséggel, hogy 5-10 év is kellhet hozzá, hogy jól járj a dologgal és ezen idő alatt lehetnek álmatlan éjszakáid, hogy "miért akkor vettem, ez hülyeség, inkább visszaváltom, mert folyamatosan megy lejjebb".

2022. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A dollár vásárlással mindenképp megvárnám a mostani helyzet rendeződését. Nem tudhatjuk, higy az orosz-ukrán helyzet merre mozdul el és az oroszok mit lépnek majd. A másik, hogy az usa épp fenyegeti kínát taiwannal kapcsolatban. Ha az usának kínával eszkalálódik a kapcsolata, szerintem a dollár bedől.

Amúgy én is a pénzem mentésén gondolkozom, talán a frank és az arany lehet a legstabilabb, ill a legkisebb bukó.

2022. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha diverzifikálod, több eszközben is tartod egyszerre a pénzedet és valamennyit meghagyhatsz forintban is.
2022. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4,


Aki devizában tartja a pénzét árfolyamkockázatot vállal. Az euró nem bitcoin azért, ezt tegyük hozzá. Láthatóan gyengül a forint az euróhoz képest hosszú távon, ezzel nehéz vitatkozni.

2022. júl. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!