Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szoktal PAYPAL-on fizetni...

Szoktal PAYPAL-on fizetni termekert? A fogado fel hogy veheti ki atm-bol ezt a penzt es mikor?

Figyelt kérdés

A szitu a kovetkezo: szobat adtunk volna ki egy augusztus 29-en erkezo fiunak. Megallapodtunk ,h paypalon fizeti a kauciot ,mint a berles foglalojat. Mi kivesszuk a penzt es a veszteseget o allja.


A kaucio lenyege ugye,hogy a berlo A berbeado rendelkezesere bocsajt egy meghatarozott osszeget. Ha a megallapodott hataridore nem fizeti ki a tobbi dijat keszpenzben a szerzi alairasaval egyidejuleg,akkor elveszti a foglalot. Erre irasban figyelmeztettem a leendo berlot.


Ma azt allitotta,h elkuldte a foglalopenzt. Mi a paypal szamlankon fuggonben szoveggel talaltunk egy x ezer huf levonas utani maradek osszeget,amit nem lehet felvenni atm-bol 16 napig.

Akkor is csak a kuldo beleegyezesevel vehetnenk fel meg x ezer huf-ert.


Ezt mi nem tekintjuk biztositeknak,mert amegerkezes es kp-es kifizetes 29-en lenne. Ha megse jon el az ugyfel barmi miatt akkor nem tudjuk kiadni a szobat vagy csak nevetseges aron problemas berlo jeloltnek vagy senkinek es meg a foglalot se tarthatjuk meg,mert nem rendelkezhetunk vele fuggunk attol,h megadja-e az engedelyt a meg nem jeleno ember ,h felvegyuk a penzt banatpenzkent.


Mivel a berlojolt engedelyetol fugg a foglalo felvetele,ezert megtehetne azt is,h nem engedelyezi a felvetelt.

Mi ugy gondoljuk,h az ilyen formaju kaucioval a berlo semmit se kockaztat es csak mi bukhatjuk el a 6 honapos szerzodest es a 6 honap havi kifizetest illetve fizethetjuk az elmaradt berlo helyett a kozoskoltseget stb-t!!


Ezek utan megmondtam a berlonek (irasban),hogy ezt nem temintjuk foglalonak es nem tartjuk a szobat annak aran,h szemelyesen megjeleno keszpenzben azonnal foglalozo korrekt berlojekolteket visszautasitsunk.


Most a paypalnal megnyomtuk a teljes visszaterites gombot,de nem engedte vegrehajtani,hanem a valsagkezelo kozpont felkereseset emlegeti: ott nem lehet uzenetet hagyni ,csak felhivni oket 8-16.00-ig,amikor a baratom dolgozik(akinek a paypaljara ment fuggoben a penz)

En nem tudok es nem is akarok belepni az o paypaljaba. Jknehany oraval kesobb er haza 16.00 utan.


Ezek utan,h kezdetben is magyaraztam,h csak a penzzel lefoglalt szoba szamit biztosnak es magyaraztam h mennyi penzt vesztek ,amikor felveszem atm-bol a penzt.

Kerdeseim :


1.) A paypalnal tenyleg csak fuggoben tartassal lehet penzt kuldeni? Amikor mi vasaroltunk egy arucikket ebayen,akkor soha nem kert meg minket az elado,h engedelyezzuk a penzkivetelet…


2.) Egyteljes mertekben tole fuggo penzt,amit barmikor megtagadhat tolunk , miert gondol biztositeknak?


3.) En ezt a fuggoben tartasos dolgot olyan inkorrekt lepesnek tartom,h mondtam neki,h nem fogadjuk a penzet es szivja vissza. O azt mondja,h a mi engedelyunk kell a visszaszivashoz. Mi nem latunk ilyen lehetoseget.


Hogy szabaduljunk meg a penzetol,h o visszakapja a paypalon keresztul minel hamarabb?

Hogy akadalyozhatjuk meg a tovabbiakban,h utalhasson a paypalra penzt?


Semmikepp nem akarom megtartani a penzet,de egyelore nem tudjuk visszakuldeni.


Raadasul a paypal irt,h a vita rendezesenek modjatol fuggoen fizettet penzt. De mennyit es kivel fizetteti?

Ugyanis kiadtam egy foglalopapirt,amin az van ,h a foglalast ervenyesnek tekintjuk,amikor foglalot keszpenzben felvettuk atm-bol.


En az inkorrektsege miatt ezzel az ugyfellel mar szemelyesen se akarok szerzodni . Semmikepp nem akarok szobat berbeadni neki,semmikepp ne legyen a szamlan ott a penz .



#PayPal #Nesze semmi,fogd meg jol.
2022. júl. 28. 05:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nem, viszont valószínűleg "Termékért vagy szolgáltatásért fizetek" opcióval fizet. Ez három dologgal jár.

1. A PayPal levon egy kis díjat belőle, te már a díjjal csökkentett pénzt kaptad meg.

2. Érvényes a srácra a PayPal vásárlói védelem, szóval vissza tudja kérni, ha átveritek. Legalábbis erre lett kitalálva, a valóság az, hogy a PayPal nagyon a vásárlók oldalán áll és ki lehet használni a rendszert sajnos.

3. Néha azokat akiket új eladónak érzékel (Téged), azoknál függőbe rakja a pénzt átmenetileg


#2 Mert ő úgy gondolja, hogy nálad a pénz.


#3 Nem ő maga állította be, hogy függő legyen, így működik a rendszer.


-------


Megoldás: Hívd fel a PayPalt. Vagy te, vagy bárki más aki beszél angolul. A chates support használhatatlan indiaiakból áll, meg se próbáld, mert levisznek az életről.


És ne használj PayPalt ilyenekre, miután engem többször indok nélkül kitiltottak én otthagytam azt a szarrágó céget a francba.

2022. júl. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván azért kell telefonálni, mert valami gebasz van nálad / nálatok, vissza kellene tudnod utalni a pénzt gond nélkül.
2022. júl. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de jo nagy idiota vagy hogy erre hasznaljatok a paypalt. Nem erre valo. Ha a vasarlo vedelme a fontos akkor szerzodest kell kotni es kesz. Abban tisztazzatok a kaucio es lemondas szabalyait es kesz. Aztan lehet pereskedni maximum.
2022. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért van függőben a pénz, mert friss a Paypal fiók és/vagy nem volt még rajta elegendő mennyiségű tranzakció. Nekem pl. nem tarja már foglalóban a pénzt, mert jó 15 éve van Paypal számlám és pár ezer dollár forgalmam volt már.

Másrészt azért a resolution center jön be, mert az illető nem ajándékként, hanem szolgáltatásért járó díjként küldte a pénzt, ergo ha valami gond van, a koncepció szerint elsődleges a vita rendezése és csak utána lehet visszatéríteni.

Vele kell megbeszélned, hogy ő hívja vissza a pénzt, te meg majd elfogadod a visszahívást.

2022. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valami nagy gebasz van itt.

1. Paypalon kauciót fizetni a világ legrosszabb ötlete, mivel a vevő hat hónapon belül minden további nélkül megvitathatja és jó eséllyel a vitát is megnyerheti, ezáltal te a teljes pénzt buktad.

2. Ha a paypalon szolgáltatásért fizetnek, akkor a paypal 3-5%-ot von le automatikus a küldött összegből.

3. Ahogy előttem írták, a pénz azért van függőben, mert vagy friss fiókod van, vagy lényegesen nagyobb összeget kaptál, mint szoktál, szóval a paypal 3 hétig visszatartja a pénzt

--> 48 óra elteltével a vevő meg tudja erősíteni, hogy megkapta a terméket, neked ezután azonnal elérhetővé válik az összeg, szóval ezt megbeszélheted az eladóval, de mint fentebb írtam, a legjobb lehetőség egy pénzvisszatérítés lenne, és paypal helyett banki átutalással megismételni

"Ma azt allitotta,h elkuldte a foglalopenzt. Mi a paypal szamlankon fuggonben szoveggel talaltunk egy x ezer huf levonas utani maradek osszeget,amit nem lehet felvenni atm-bol 16 napig."

16 napos visszatartás nincs is. Vagy 1-2 napos ha a pénz vagy fizetés kérdéses, és van 21 napos ha az eladó fiókja még nem megbízható..

Nem értem, hogy az atm-et miért emlegeted, a paypalnak nem sok köze van hozzá. Ha a paypalon feloldódik az összeg, akkor ezt te kikérheted a bankszámládra.

"Akkor is csak a kuldo beleegyezesevel vehetnenk fel meg x ezer huf-ert."

Ilyen dolog nem létezik, félreértettek valamit, vagy mi?

Ha a pénz feloldódik, akkor a küldő beleegyezésére soha nem lesz szükség

"Most a paypalnal megnyomtuk a teljes visszaterites gombot,de nem engedte vegrehajtani,hanem a valsagkezelo kozpont felkereseset emlegeti"

Valamit rosszul csinálhatsz, nekem eddig soha nem volt ilyen gondom, akármikor vissza tudtam téríteni a teljes összeget, küldj képernyőmentést erről és jobban meg tudjuk nézni mi a probléma.

2022. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Minden valaszt koszonok!!


Irtam neki,h hivja vissza a penzet,mert nem teljesiti a kaucio lenyeget. Tehat a penzbeli garanciat. Azt allitja ,visszahivta.


Mi ilyen ugyfellel ezek utan nem szerzodunk. Meg kp-ben szemelyesen kifizetett kaucioval sem

2022. júl. 30. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!