Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem értek a pénzügyekhez. Ha...

Nem értek a pénzügyekhez. Ha van pár milliós megtakarításom,mihez kezdhetnék vele,hogy ne romoljon tovább az értéke? Tudom a bankban is megkérdezhetem,de arról már olvastam,hogy ott leginkább a bank érdekeit nézzik,nem az enyémet.

Figyelt kérdés

2022. júl. 30. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inflációkövető állampapír hoz most a legtöbbet azok közül, ahol garacia van a tőkédre is.
2022. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk költhetnéd tanulásra a pénzügyekről.
2022. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Itt a nyár, menj el belőle nyaralni, akkor nem kell aggódnia, hogy tovább romlik az értéke.
2022. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló,ha érdemben nem tudsz tanácsot adni,akkor légyszi ne is írj. Hosszú évek munkájával tettem félre ezt a pénzt,nem csak úgy kaptam. Lekezelő véleményedre nem vagyok kíváncsi. Én csak egy egyszerű átlag ember vagyok,aki nem ért a pénzügyekhez,de vagyunk még ezzel pár millióan,ezért kértem tanácsot.
2022. júl. 30. 13:49
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

Ha nincs tapasztalatod, akkor érdemes a legegyszerűbb megoldást választani:

- nyiss egy értékpapírszámlát az Államkincstárnál. Akár online.

[link]

- forint alapú inflációkövető értékpapírokat (Prémium Magyar Állampapír) bankkártyával is vehetsz. Ezekről minimum annyit kell tudni, hogy egy év késéssel követik az inflációt ezért a mostani kamatuk valami 6 feletti.

- van euros inflációhoz kötött kamatozású állampapír is. A PEMÁP. De az államkincstár nem vált devizát. Ahhoz eurot kell átutalnod.

2022. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!