Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Féltem a megtakarításaimat a...

Féltem a megtakarításaimat a kormánytól: Mi lesz államcsőd esetén? Mi az, amire nem tudja rátenni a kezét?

Figyelt kérdés

Jelenleg államkincstárnál, MagNet bankban van megtakarításom, amiket gondolom könnyedén el tud érni az állam... valamint a magyarországi K&H-nál euro ETF-ekben... amihez gondolom szintén hozzá tud férni, mert magyar fióktelep. Vagy nem?


Szeretnék olyan helyre is félretenni, amihez tuti nem fér hozzá a magyar állam baj esetén.


Első gondolat egy osztrák számla nyitása, gondolom akár virtuálisan is lehet nyitni... de az nem igazán kamatozik. Milyen lehetőségeim vannak még?



2022. júl. 31. 18:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

semmi, ugyanis az Eu kilóra meg tud venni minket. ha a görögöket is kihúzták az államcsődből, akkor a magyarokat is kifogják.


Ezen az oldalon kívül 1 db szakmai fórumon se félnek az államcsődtől. Csak itt hisztiznek a hozzá nem értők.


+ veszik az állampapírt mint a cukrot. Ez se azt mutatja, hogy államcsőd közelegne.

2022. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Most biztonságot akarsz vagy kamatot? Mindent nem lehet...

Ha előbbi, akkor euró, usa dollár, svájci frank papírpénz jó lehet.

2022. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Befektetési arany. Bár felszólíthatnak a beszolgáltatására, elvileg, ha hivatalosan veszed, van nyoma. Volt már olyan a történelemben.

Talán még a készpénz, apránként véve.

Az a baj, hogy mióta ezt a pénzmosás elleni szabályzatot, meg a terroristák finanszírozása ellenit behozták, az állam majdnem minden tranzakcióval képben van.

Csak egy gondolat, amiben nem vagyok biiztos, mert nem kereskedek külföldi piacokon: ha veszel valamilyen amerikai részvényt, akkor ott bejegyeznek mint tulajdonost. Ha itt államcsőd lenne, az usa részvénykönyvben akkor is a te neved lesz, mint tulaj. Ha valaki jobban tudja javítson ki.

2022. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Nem lesz államcsőd.
2022. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Hintalow ***** válasza:
62%
Azèrt fura államcsődtől fèlni, amikor pl. a 100x több gazdasági szankció által szorongatott oroszország esetèben sem merült fel mèg ennek a gondolata sem 🙂
2022. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha államcsőd lenne, akkor megáll az élet, nem mennek ki pl. a nyugdíjak se, szóval sokkal nagyobb bajok lennének, mint a befektetett és meg nem kapott pénzeink.
2022. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%
Majd nézzétek meg mi lesz ha az euró evvegere 450ft lesz!
2022. aug. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz ha 450 lesz az euro?
2022. aug. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Erre én is kíváncsi vagyok :D Persze, tovább romolna a jólét, de miért olyan különleges az a 450? Pár éve a 400 volt a varázsszám.
2022. aug. 1. 11:01
 10/27 anonim ***** válasza:
64%
Semmi nem lesz. Itt az oldalon néhány önjelölt Nostradamus már 10+ éve államcsődöt vagy polgárháborút prognosztizál, attól függően, hogy a gazdasági vagy a politikai topikban vagy. :D
2022. aug. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!