Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankszámlát, mely...

Milyen bankszámlát, mely banknál érdemes nyitni fiamnak, aki középiskolában ösztöndíjat fog kapni?

Figyelt kérdés
Fiam szakiskolában kezdi a továbbtanulást. Havi ösztöndíjat fog kapni, amihez az iskola elvárja, hogy legyen saját bankszámlája. Mi, eddig talán elvből vagy praktikus okokból nem készítettünk bankszámlát. Nem tudom, hogy egy ilyen kérdés mennyire minősül reklámnak vagy hasonlónak. Kérem, akinek van tapasztalata, nem félreérthető módon írjon olyan támpontot, ami után tudunk keresni a gyereknek a legjobb lehetőségek közül!

2022. aug. 27. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Pont ugyanazt a szempontot kell figyelembe vennetek, mint amikor magatoknak nyitottatok bankszámlát: mennyibe kerül. Mennyibe kerül a számla maga, a kártya, meg a pénzkivétel. Szerintem bízd rá a kutatást a gyerekre (persze azért a döntés előtt ellenőrizd le a nyertes számla adatait), hadd tanulja meg.
2022. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem az én fiam, de a családban CIB Eco lett egy szintén szakiskolába menő fiúnak ösztöndíj miatt.


Ezt találták a legjobbnak a költségek miatt.


A szülők is készülnek átmenni a CIB-hez persze felnőtt számlával de az is jobb mint a mostani bankjuk.

2022. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Nekünk a CIB bankkal nagyon rossz tapasztalataink vannak. Akkor már inkább az OTP. Ott van junior kártya is. Bár nem tudom, miben különbözik a felnőtt kártyától. A K&H-ról hallottam viszonylag jobbakat, de tapasztalatom nincs velük.
2022. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Én javasoltam a CIB-et.

Teljesen máshogy látom, mint a 3-as.


OTP-t rengetegen utálják, tömegek hagyták ott azóta, hogy egyre több bank terjedt el Magyarországon és ez a folyamat, még ma is tart.


A K&H-t gyakorlatból is ismerve, én nem javasolnám.


Én magam nagyon régóta Erste Bankos vagyok, egy már rég nem nyitható számlacsomagban. Ha ilyet még lehetne nyitni, akkor ezt javasolnám.

Diáknak akkor sem, mert a diákszámlája ahogy láttam elég gyenge.

2022. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A CIB banknál anyám rengeteg pénzt veszített mindenféle banki költségekre. Ezért nem javasoltam.
2022. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de milyen számlacsomagban? Mert azon rengeteg minden múlik.

Vagy ha mondjuk jó csomag is volt, teljesítette-e az ingyenesség feltételeit.

Stb...


Az biztos hogy nem diákszámlája volt anyukádnak, a kérdező viszont diákszámlát keres a gyerekének!


Nem vonom kétségbe ami veletek történt, de szerintem nem passzol egyáltalán ide.

2022. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
OTP junior.
2022. aug. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Az OTP junior a legkedvezőbb. Nekem is olyan van, pont emiatt.
2022. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Otp junior
2022. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!