Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyre több ismerősöm használja...

Egyre több ismerősöm használja a Revolut bankszámlát . Mi az előnye a hazai bankokkal szemben ? Miért érné meg váltani ?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olcsobb, gyorsabb, tudsz fillereket utalni haveroknak, tudsz reszvenyt es kriptot venni stb
2022. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg váltani, komplementer megoldásként viszont tökéletes. Revolut számlát nem tudsz meglévő bankkártya (+bankszámla) nélkül nyitni. A Revolutnak nincsenek bankfiókjai, így készpénz befizetési lehetősége sem, illetve a számlához magyar GIRO számlaszám sem jár, így az egyetlen értelmes pénzfeltöltési lehetőség a kártyás top-up.

Személy szerint leginkább online fizetésekre (egyszer használható online bankkártya) és devizaváltásra használom, ezekkel a szolgáltatásokkal nagyon elégedett vagyok. Revolut-ról csak más Revolut felhasználóknak, illetve saját magamnak devizaszámlára szoktam utalni. A Revolut felhasználók közötti utalás azonnali és ingyenes. A SEPA átutalás Wise-ra pl. azonnali, a magyar devizaszámlámra néhány napot igénybe vesz. Magyar számlákra való utalásra ezért nem használom, mert nincs kedvem napokig várakozni az utalásra. (Az eddigi rekord, hogy 6 nap alatt érkezett meg a Forint utalás...) Belföldi utalásra jobb a Wise, mert rá van kötve az AFR rendszerre, tehát az utalás 10 M Ft-ig azonnal teljesül.

2022. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem regisztrálni sem enged.


Egyszer kaptam egy SMS-t, hogy üdvözölnek a Revolut-on, de én nem regisztráltam akkor sem és azóta sem.

Ellenőrzőkódot sem kaptam.


Nemrég mondom regelek, de nem engedi, mert állítólag a telefonszámot már használja valaki (Hat éve az enyém a telefonszám).


Szóval valami nagyon nincs rendben a rendszerükben, úgyhogy ennek tudatában nem is bánom, hogy nem sikerült regisztrálnom.


Csak azt tudnám, hogy hogyan tudott valaki más beregisztrálni az ÉN telefonszámommal ANÉLKÜL, hogy ellenőrző kódot kaptam volna róla.

2023. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!