Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan fektessek euróba vagy...

Hogyan fektessek euróba vagy más valutába?

Figyelt kérdés
Euróba szeretném fektetni a megtakarításomat, de nem tudom ennek pontosan mi a módja. Bemegyek egy sima pénzváltóba és átváltok pár milliót? Nekem ez így irreálisan hangzik, valamint a pénzváltók rengeteget lehúznak, úgy már egyből nem megérősnek tűnik. Vagy mégis így kéne? Mi lenne a legoptimálisabb megoldás? Hallottam oylanokról, hogy ausztria bankokban értékpapírok stb. De az meg nekem nagyon idegen, ennyire nem vagyok benne a pénzügyi világban. Köszönöm a segítségeket!

2022. szept. 12. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elutalod wisera, onnan be mak-ba ott meg veszel euro alapu allampapirt
2022. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A wise mennyire biztonságos? Jó árfolyama van?
2022. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Revolut? Nem nagyon vagyok otthon a valutaváltásban, de az amennyire én tudom magasan a legjobb áron váltják.
2022. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valutaváltóban váltod az drága. Ha mégis így tennél, akkor érdemes megkeresni a legjobb helyet, és egyedi árfolyamot kérni nagyobb összegnél. Én középárfolyam +/- 2-3 forintos árréssel szoktam tudni váltani 1000 euró felett. A Revolut, Wise és társai még jobban váltanak, csak valahogy rá kell juttatni a pénzt a számlára, ami általában szintén pénzbe kerül. Ha PEMÁP-ba fektetnél, akkor a MÁK-nál közvetlenül is tudsz készpénzben eurót befizetni a számládra a nagyobb kirendeltségeken.
2022. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Revoluton kártyás fizetéssel bármennyi pénzt rá tudsz tenni, 0 költséggel. Az alap számlán 350e forintot lehet havonta középárfolyamon átváltani, csak ezen felül számolnak fel további díjat.
2022. szept. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt sok helyről hallom, hogy most az állampapírok nem a legjobb választások. Euró alapú állampapírra is igaz ez?
2022. szept. 29. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Senki se latja a jovot... Valszeg az eu jobban fog teljesiteni mint magyarorszag, cserebe a magyar allampapir hoz 12 szazalekot az euros 1-2 helyett.
2022. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!