Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1,5 millió forintot miben...

1,5 millió forintot miben tartsam? Dollár, Euró, Forint?

Figyelt kérdés

Van egy kis pénzem, ami jelenleg egy OTP forint számlán van. Aggódom, érdemesebb volna egy részét átváltani másba?

A fő cél az volna, hogy ne romoljon az értéke annyira és hozzá is tudjak férni, ha úgy adódik.



2022. szept. 20. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Befekteted devizában.
2022. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóval érdemes volna nyitnom egy eurós számlát és abba átváltani mondjuk 500 ezret? Másik 500-at meg valahogyan dollárba váltani?
2022. szept. 20. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Én azt mondtam, hogy befekteted.

El kell felejteni a malacpersely mentalitást. Csak a lúzerek tartják készpénzben a vagyonukat.


De ha feltétlenül malacperselyt akarsz, akkor csinálsz egy Revolutot, és ott tartod dollárban.

2022. szept. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
46%

"Szóval érdemes volna nyitnom egy eurós számlát és abba átváltani mondjuk 500 ezret?"


Nyitsz egy Revolut számlát /app/, és ott szabadon tarthatod, prémium csomaggal korlátlanul válthatsz is, nekem havi 50-100 ezret hoz az EU-Forint váltogatás.

2022. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Rövidtávon szerintem nem éri meg devizában tartani a pénzt a váltási költség miatt (ami sose 0) és nem tudhatod milyen irányba mozdul az árfolyam, amikor szükséged van a pénzre.


Hosszútávon az a probléma, hogy nem véd infláció ellen, persze az euro, dollár mindenképpen biztosabb, mint a forint.


Helyedben olyan befektetési lehetőséget keresnék, ami rövidtávon alacsony kockázattal igénybevehető és könnyen hozzáférhető (pl. állampapír), így árfolyamváltozástól függetlenül többet fog érni a pénzed forintban.


Amennyi összegre hosszútávon nincs szükséged, azt befektetném más lehetőségekbe (pl. tőzsde), ami viszont 10+, de inkább 20 éves befektetések. Legyen kis tőzsde alapod, olvass utána ETF-eknek, dollár és euro alapút is választhatsz!

2022. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Felhasználni majd forintban használnád újra? A kétszeres oda-vissza konverzió még rosszabbul hangzik.
2022. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Forintban költenék, igen. Szóval látom, hogy nem érdemes váltogatnom euróra és dollárra. Valószínűleg egy részét állampapírba fektetem. Fontos az alacsony kockázat és a hozzáférhetőség és én már annak örülök, ha csak keveset romlik az értéke :D
2022. szept. 22. 16:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a hasznos :)
2022. szept. 22. 16:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Remelem usdt vettel allampapir helyett
2022. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy olyan összeg, amiböl nem akarsz allandoan felhasznalni, hanem inkabb a "megsporolt" penzed, akkor semmikeppen ne forintban tartsd meg, hanem svajci frankban, vagy dollarban. Az euro is jo, de mostanaban nem olyan erös, mint a dollar, a svajci frankrol meg nem is beszelve.
2022. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!