Pmáp kamatos kamat?

Figyelt kérdés

5,5 millió Ft értékben van pmapom, idén februárban vettem, tehát a 6,6 %os indulóval, nem ezzel az újjal.

A kérdés :nem teljesen értem, hogy akkor ha februárban kifizetik rá a kamatot, akkor azt én tudom autómata berakni a tőkebe, mint a máp plusznal, vagy abból a kb 360 ezer forintbol vennem kell még pmapot? Es akkor amikor lejárt a fő tokem, az 5,5 millió 5 év múlva kb, akkor kiveszem idő előtt ezeket az ujrabefektetett kamatokat is? Vagy ez így hülyeség?



2022. okt. 4. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem íródik hozzá a névértékhez automatikusan, mint pl a máp+-nál. Vagy kiveszed a kamatot, vagy venned kell rajta újabb pmáp-ot. Ugyanolyat már nem fogsz tudni venni, max az újat, mert a régiek forgalmazása megszűnt.
2022. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem teszed át az új állampapírba?
2022. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm

Szóval akkor mindenkeppen kifizetik a számlámra, én meg akkor abból "kell" hogy vegyek újat. Vagyis a legujabbat.

Mennyi esély van rá hogy megemelik a jelenlegi (azt hiszem 1%)árát annak ha korábban veszem ki? Mert ha lejárt a fő tőke az 5,5 millió öt év múlva, akkor ezeket a kamatokat is ki fogom venni idő előtt, mert kelleni fog a pénz

2022. okt. 4. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi az esélye azaz a valószínűsége, hogy a visszaváltási árfolyam 99% alá csökken?


Nos ezt csak becsülni lehet (nagyon alacsony megbízhatósággal) historikus adatok alapján. Kiválasztasz egy hasonló gazdasági konjunktúraciklust a múltból, és felméred, hogy akkor a hasonló lakossági értékpapíroknál milyen relatív gyakorisággal csökkentette a MÁK a visszaváltási árfolyamokat adott releváns időtávokon belül. Ez a relatív gyakoriság lesz a mostani igen alacsony megbízhatóságú valószínűségi becslés. Ezt a munkát nem végezhetjük el helyetted a gyakorikerdesekponthu keretei között.


A másik módszer, hogy megkérdezed Orbán Viktort hogy mi a terve ezen a téren. Ha válaszol akkor szerencséd van, mert magas megbízhatósággal az ellenkezője várható.

2022. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Szóval akkor mindenkeppen kifizetik a számlámra, én meg akkor abból "kell" hogy vegyek újat. Vagyis a legujabbat."

Vehetsz rövidebb lejáratú kötvényt vagy diszkontkincstárjegyeket. A DKJ-kat időzítheted úgy, hogy nagyjából a fő kamatfizetéskor járjanak le és akkor csak évente egyszer kell foglalkoznod az újrabefektetéssel.

2022. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!