Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri eladni a 2028/I és...

Megéri eladni a 2028/I és 2028/J állampapírokat, hogy helyettük 2029/I állampapírt vegyek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert előbbi 2-nél 6,6% kamatot ír a Kincstár alkalmazás, míg utóbbinál 11,75% kamatot. Viszont mivel az inflációhoz van kötve, gondolom, előbbi 2-nél az előző évi infláció van figyelembe véve, utóbbinál az idei. Lényeg, hogyha nem változik/frissül esedékességfizetés előtt a 2028/I és 2028/J állampapírok kamata, akkor nem nagyon éri meg ezekben tartani a pénzt, amikor az újabb jobb kamattal kecsegtet. Viszont az újabb később volt kibocsátva, későbbi időponttól számítódna a magasabb kamat (ha egyáltalán ez a kamat ténylegesen magasabb, nem lesz újrakalkuláció kamatfizetés előtt).

Tehát a kérdés lényege, hogy amiket látok kamatként feltüntetve, és összegeket az esedékességfizetés listán, azok már fix összegek, vagy az idei nagyon magas infláció miatt ezek még feljebb fognak menni?

(MÁP+-okat eladtam, amint megvolt az első év lejárata, idén tavasszal.)


Nem szeretnék részvényekbe vagy egyéb kockázatosabb termékekbe befektetni, hiába magasabb a potenciális hozam, nem vagyok kockázattűrő.



2022. okt. 11. 10:55
 1/5 krwkco ***** válasza:

"Tehát a kérdés lényege, hogy amiket látok kamatként feltüntetve, és összegeket az esedékességfizetés listán, azok már fix összegek, vagy az idei nagyon magas infláció miatt ezek még feljebb fognak menni?"

Fixek.

"ha egyáltalán ez a kamat ténylegesen magasabb, nem lesz újrakalkuláció kamatfizetés előtt"

Újrakalkuláció kamatfizetés UTÁN van.

"ha egyáltalán ez a kamat ténylegesen magasabb"

Minden inflációkövető papír az előző naptári év inflációja szerint kamatozik. A kamatbázis értéke nem függ a kamatfizetés hónapjától.

Arról, hogy megéri-e a csere, olvasd el a 3. hozzászólást itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2022. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Összeszedtem magam, leültem az Excel elé (elolvastam figyelmesen a linkelt kérdést is), és ha mindent jól csináltam, az jött ki, hogy kb. 1,94%-kal jobban járok, ha cserélek, szóval el is adom és lecserélem az újabbra.

2022. okt. 11. 15:55
 3/5 A kérdező kommentje:

De most van az a fejfájásom, hogy a 2023.08.23-án lejáró diszkont kincstárjegy még jobb hozamot ígér, viszont az rövidtávú, és mi van, ha akkor már nem tesznek rá az akkor kibocsátott prémium magyar állampapírokra 1,5% bónuszt? Akkor megszívom. :D

Szóval lehet, hogy arról a még további plusz 1,3%-ról lemondok. :D Mivel az csak rövidtávú dolog.

2022. okt. 11. 16:08
 4/5 krwkco ***** válasza:

"mi van, ha akkor már nem tesznek rá az akkor kibocsátott prémium magyar állampapírokra 1,5% bónuszt? Szóval lehet, hogy arról a még további plusz 1,3%-ról lemondok."

Én is ezt tenném.

2022. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én átváltottam, remélem nem bánom meg.
2022. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!