Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi számít gyanús pénzmozgásnak?

Mi számít gyanús pénzmozgásnak?

Figyelt kérdés

Ha a bank gyanús pénzmozgást észlel, jelentheti a Navnak... de mi számít gyanúsnak?


Hirtelen nagy összeget kapok a számlámra, ha ez amúgy nem rendszeres?


Onlyfansen kerestem egy kis pénzt (300$) és ezt nem egyszerre, de ilyen 20-30 ezrével utalgattam ki magamnak. Ez is gyanús, ha rendszeresen kis összegek kerülnek a számlámra?



2022. okt. 23. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem erdekel
2022. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi pénz, nem fogják nézni.
2022. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora összegre nem figyelnek fel. Legrosszabb esetben kérnek egy forràsigazolàst ,de 300$ -ra még nem fognak.Gyanús pénzmozgás pl ha utalnak majd elkezded kivenni a bank pénztàràban majd egy màsik fiókban meg befizeted a szàmlàdra ismét.. na ez a gyanus vagy elutalod egy afrika cégnek majf visszautaljàk stb..
2022. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha hónapokig megy ez? Tehát mindig kisebb összegek érkeznek rendszeresen a számlámra. De rajta is hagyom.
2022. okt. 23. 21:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kutya nem nézi. 21 éve schwarzban dolgozom, beraktam eddig több tízmilliót a számlámra, lakást vettem önerőből Bp-en, senki nem kérdez semmit. Ha esetleg a kolostormalac forrásai elkezdenének apadni, akkor lehet, hogy rámozdulna ezekre a "kisebb" összegekre is, de jelenleg elvan, mint a befőtt.
2022. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, de ebből én nem adózok...
2022. okt. 23. 22:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha millios nem adózott tételek jönnének mennének arra figyelnének csak fel.. havi pàr 100 dollàrokra tuti nem
2022. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időnkénti 2-300 ezer forintok, sőt szerintem alkalmanként milliós összeg se zavarja őket. Ha hirtelen 15-20 millió ft jön a semmiből, az már esetleg gyanús nyilván.
2022. okt. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jelenleg ha bemégy a bankba, hogy adjanak oda a számládról 4 milliót, azt azonnal kifizetik neked. Kb. ez az az értékhatár, ami kis összegnek számít, és nem kell előre bejelenteni, hogy felkészüljenek rád. Ekkora összegek nyugodtan mozoghatnak a számládon anélkül, hogy gyanús lennél...
2022. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen potom kis összegek a lőtéri kutyát sem érdeklik. Több lenne nekik az adminisztráció, ha elkezdenék vizsgálni. Eleve évi 700 ezer forintig értékesíthetsz ingóságot adómentesen és abból is befolyhat havi pár tízezer, senki nem fog semmit kérdezni.

Max akkor lehet gyanús, ha a minimálbéres melódból hirtelen villát veszel a Rózsadombon és még akkor is csak nagyon lassan mozdulnak. Mit gondolsz, hogy csinálnak egyes MAGÁNSZEMÉLYEK több százmilliós NAV tartozást? Nem két nap alatt!

2022. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!