Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásálás után az illeték...

Lakásvásálás után az illeték fizetésének mi a menete?

Figyelt kérdés

illetve az ügyvédnek mennyit kell majd fizetni, valóban a lakás értékének a 2%-át?

valóban 4% az illeték 15M ft illetve 12 hónap részletre is lehet fizetni?

ezt hogy lehet kivitelezni, ha valaki a fizetése 50%-át fizeti a lakáshitelre + a rezsi és egyéb költségek illetve még az illeték havi szinten??



2022. okt. 29. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvédi díj a lakás értékének 0,5-1%-a szokott lenni. Ha tőled 2%-ot kér, sürgősen keress másik ügyvédet.

Nyugi a NAV megtalál az illeték ügyében. Igen, 4%, hacsak nem vagy 35 év alatti. Akkor csak 2%. Kérhetsz részletfizetést, mi pl 2 évre kértük a részletfizetést és simán megadták. Kell egy kis indoklást írni, pl írhatod hogy a lakás nagy kiadás volt, meg a rezsiárak is felmentek..amennyire tudom, mindenkinek megadják a részletfizetés lehetőségét, aki igényli.

2022. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem gelik banánra, ne vegyél majmot.
2022. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kapsz majd egy levelet, hogy mennyi a teljes összeg és tudsz-e részletre fizetni, illetve azt hogyan
2022. okt. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz benne a levélben, hogy tud e részletre fizetni. Azt külön kell igényelni!
2022. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én márciusban vettem lakást, most kaptam szeptemberben levelet. Viszont nem postai levél jött, hanem mert van ügyfélkapum ezért egy online értesítő, amit le tudtam tölteni. (Az emailemre kaptam értesítést róla.) De ugyanazt a levelet kaptam meg, amit papír alapon kaptam volna, csak így pdf-ben küldték el. Nagyon egyszerű egyébként, a levélben benne van a pontos összeg, a számlaszám és hogy mit kell megadni a közleménybe. Ennyi. Oda elutaltam a pénzt és kész.


Az ügyvédnek én 0,75%-ot fizettem tavasszal az ügyintézésért, pedig ebben az is benne volt hogy ő intézte a hitelemet is, mert az irodája ezzel is foglalkozik.


"ezt hogy lehet kivitelezni, ha valaki a fizetése 50%-át fizeti a lakáshitelre + a rezsi és egyéb költségek illetve még az illeték havi szinten??"

A legtöbben nem úgy vesznek lakást, hogy az anyagi összeomlás szélére sodorják tőle magukat, hanem ép ésszel hagynak maguknak annyi tartalék pénzt, hogy kijöjjön minden. Én is hagytam magamnak pár millió forint tartalékot, nem költöttem szó szerint minden pénzem a lakásra.

2022. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat!!!
2022. okt. 30. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:

#4

Nem kell külön igényelni. Nekem nem kellett. De nagyon szívesen befotózom a levelet.

2022. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg kellett kérvenyezni. Az ha nincs benne,nem azt jelenti hogy nem is kaphat részletfizetést.
2022. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem jelenti azt, de legtöbbször automatikusan odaírják, hogy ha nem egyben akarod fizetni, akkor az első két reszket teljesítésének ideje x hó x nap, azt követően pedig minden hónap x. napja az alábbi dátumig.
2022. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!