Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nemrég voltam az OTP-ben és...

Nemrég voltam az OTP-ben és ott az egyik ügyintéző sajnos elérte, hogy bonus hitelkártyát igényeljek. A kártya megérkezett, de elolvasva a feltételeket úgy döntöttem, hogy nem fogadom el. Megtudohatom még szűntettetni a hitelszerződést?

Figyelt kérdés
A kártyát nem aktivizáltam.

2022. nov. 5. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

"az egyik ügyintéző sajnos elérte, hogy bonus hitelkártyát igényeljek"


Ezt hogy kell elkepzelni? Fegyvert tartottak a tarkodhoz?

2022. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

:D

Gondolom addig dumált, amíg a kérdező be nem adta a derekát. Kedves kérdező, tanulj meg önérdekévényesítő lennél, mert, ahogy most tapasztalhattad, nagyon pórul fogsz járni az életedben.

Hívd fel őket, és kérdezd meg mi a menete a lemondásnak.

2022. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Az ilyesmit miért nem büntetik? Mármint amit az ügyintéző csinált, azt?
2022. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a bonusz hitelkártya?


Bónuszban (kedvezményesen, ingyen, stb.) kaptál egy hitelkártyát, vagy a meglévő master cardodra kaptál 500 ezer, 1-5 millió hitelt?


Mi a roblémád vele?

2022. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Bemész és lemondod a szolgáltatást, a hitelkártyát meg leadod. Ennyi az egész.
2022. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Retardált vagy kérdező?
2022. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha elolvastad a szerződést, akkor gondolom abban a lemondási feltételek is benne vannak.

Bár azt nem értem hogy miért nem olvastad el, mielőtt aláírtad.

2022. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a feltételekkel? Magas az éves kártyadíj? Mert amúgy ha a megadott időben törleszted az összeget, akkor úgy tudom, hogy nincs kamat, olyan mintha ingyen használnád a bank pénzét.
2022. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 8-as hozzászóló jól válaszolt, vannak előnyei, de oda kell figyelni, hogy időben törlesztve legyen. Használata vásárláskor ugyanaz, mint a sima bankkártyásnak, csak itt nem a folyószámláról költesz, hanem a bank hitelezi a havi elszámolásig. Ekkor kell törleszteni, legegyszerűbb, ha megbízást adsz a banknak, hogy a folyószámládról ő emelje le, így nem kell neked a visszafizetésről gondoskodni. A lényeg, hogy álljon rendelkezésre a folyószámládon elegendő összeg. Minden Bonus kártyás vásárláskor 1%-ot jóváír a bank, év végén egy összegben megkapod, ez maximum 30.000.- Ft lehet. Bonus -ra lehet kérni a közüzemi számlák csoportos beszedéssel történő kiegyenlítését, erre is jár az 1% év végi visszatérítés. Így az éves kártyadíj és banki költségei mindenképp megtérülnek. Ha van OTP direkt sms szolgáltatásod, üzenetet kapsz a havi elszámoláskor. A lényeg, hogy időben ki legyen egyenlítve, akár a fenti módon, akár utalással, mert a kamat nagyon magas. Még egy dolog, ATM-ből készpénz felvételre ne használd, a szintén magas kamat költség miatt. Nem tudom a banknak miért előnyös, nem is érdekel, én évek óta használom.
2022. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, bocsánat, hogy konkrétan nem a kérdésre válaszoltam, csak leírtam az én tapasztalatomat. Nem akarok senkit rábeszélni, mindenki saját belátása szerint dönt. Üdvözlettel.
2022. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!