Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Revolut biztonságosabb mint...

A Revolut biztonságosabb mint a Wise?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam ha csődbe menne akkor a Revolutnak van biztosítása az Észt felügyeletnél és 100.000€-ig kártalanít de a Wise-nak nincs ilyen biztosítása
2022. nov. 9. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A Litvánoknál, de igen, van neki. Viszont csak a pénzedre vonatkozik, amit kriptoban vagy egyebeknek tárolsz arra nem érvényes.
2022. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint melyiknek van a litvánoknál?
2022. nov. 9. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Revolutnak van betétbiztosítása a litvánoknál. A Wise viszont nem bank, ők a pénzt nem is hitelezhetik, hanem letétben van több nagy befektetési multinál.
2022. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Revolut konkretan bank, a Revolut Bank UAB ugyfele vagy, ha regisztralsz Revolut accountot, igy vonatkozik ra a Litvan allam 100.000 euros biztositasa.

De eleve mindketto mas penzintezetnel tarolja a penzedet, tehat ha ok csodbe mennek, az a te penzedet nem erinti.

Revolut ir rola bovebben:

[link]

2022. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, ez a Revolut esetében tiszta hogy működik.

De ha pl csődbe menne a Wise akkor milyen bank, felügyelet kártalanítana és hogyan?

2022. nov. 9. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Ember, le van írva minden a Wise oldalán. Olvasd el......
2022. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Linkeld be légyszi, nem találom. Ha megtaláltam volna, nem kérdezném..
2022. nov. 9. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Google, ott van, 1 perc a keresés
2022. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!