Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel1-et igényeltem havi...

Diákhitel1-et igényeltem havi 150.000ft-ot félévenként egy összegben átutalással. Ezt minden félévben megkapom ameddig tanulok(8 féléves az egyetem)?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minden félévben kell igényelned. Összeget (félévre max 750 ezer, vagy amennyire szükséged van, havi lebontásban szintén a havi max vagy amennyire szükséged van)


De egyszeri igényléssel végig, mindig nem kapod meg. Félévente kell igényelned, és aktív jogviszony kell hozzá. Nappalis vagy levelezős mind1.


Mennyi kamatra adják most?

2022. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Jó móka lesz majd visszafizetni.
2022. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Sose fogod visszafizetni :(
2022. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, addig fogják folyósítani ameddig tanulsz maximum 12 félévig! De! A diákhitel 1-nek van kamata ami a folyósítástól folyamatosan kamatozik és minél többet veszel fel, annál nagyobb lesz az összeg ami kamatozni fog, végül ha 4 év után végzel hatalmas összeget kell visszafizetned. Még valami! Sokáig 1,99% volt a kamat. Júniustól 4,99% és ha akarnak akkor félévente emelhetik kedvükre!

A diákhitel 2 is most 0%, de szeptemberben közölték, hogy egy kormány rendeleti tollvonással megelmelhetik a kamatot. A diákhitel pluszra ez nem vonatkozik, mert az államilag támogatva van!

Remélem segítettem, legrosszabb esetben én már most kiszámolnám a 4*12 hónap teljes visszafizetését a jelenlegi helyzetben.

Ahogy fentebb írták, brutál lesz!

2022. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Miért ne fizetné vissza? Teljesen normális hitel a diákhitel. Én is kimaxoltam anno. A törlesztő a fizetésed alapján számolódik, 34 évesen nekem kipörgött és egyáltalán nem terhelte meg a pénztárcát, egyetem alatt pedig kellett az a pénz.
2022. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha mindenki fizetné nem hemzsegne a net a diák hitel károsultakkal.
2022. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hol hemzsegnek? Linkelnél erről egy cikket?
2022. nov. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Írd be facere.
2022. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2022. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nagyon nem egyszerű a diákhiteles sors. A kérdező ha időben végez akkor vesz fel 6.000.000 forint diákhitelt, amire fokozatos jön rá a kamat a 4 éve alatt amit nem tudunk mennyi lesz/lehet.

A mai Magyarországon ha nem piacképes szakot tanulsz nagyon nehéz dolgod lesz visszafizetni. Ha végzés után havonta akárcsak 100.000 forintot ha mindig visszafizet, akkor is több, mint 5 évébe telne kiperkálni. 100.000 forint havonta pedig igenis sok pénz, tekintve a minimálbér kedvezmények nélküli nettója ma 133.000 forint.

Természetesen a kérdező élete, 18 év feletti, saját döntésekkel.

Én is felvettem a diákhitel 1-t, 2-t és a pluszt. A lakás önerőhöz, mert a piacon nem volt kedvezőbb ajánlat de mellette ha nehezen is vissza fogom tudni fizetni azt a 4.500.000 forintot amit már tavaly óta törlesztek nagyon minimálisan. Viszont érdemben csak havi 100.000 forint törlesztéssel juthatnék előrébb a mostanival nagyon lassan haladok.

2022. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!