Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Simlée miért nem képes a...

OTP Simlée miért nem képes a kártya NFC-s adatait tovább küldeni? Miért kell regisztrálni új online kártyára?

Figyelt kérdés

Be kell regisztrálni és fel kell tölteni egy simple kártyát.

Ha nincs net, akkor csak 10 fizetést engedélyesz.


Miért nem lehet azt megcsinálni, hogy a mobilom NFC-vel beolvassa a kártyámat, majd ugyn aztokat az adatokat adja tovább a terminálnak?

Erre miért nincs program?

Én legalábbis nem találtam. Ha van kérlek írjátok meg melyik az.


ui: A Simple csak magyarországon használható, a kártya nem!


2022. nov. 23. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de a munkahelyi kártyam folyamatosan változtatja a UID-t ha leolvasom, lehet a bankkártya is ilyen, ezért nem megy, amit te írsz.
2022. nov. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kártyád és a digitalizált kártya nem ugyan az az eszköz valójában.

Az általad írt módon nem lehet továbbítani ezeket az adatokat, nem így működik. Nem egy egyszerű azonosító szám van az nfc-ben amit le lehet másolni.

2022. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha nincs net, akkor csak 10 fizetést engedélyesz."

És ez miért probléma? Ritka, hogy valahol ne legyen mobilnet, gondolom annyit meg nem vásárolsz, hogy kimerüljön a 10 token.


"Miért nem lehet azt megcsinálni, hogy a mobilom NFC-vel beolvassa a kártyámat, majd ugyn aztokat az adatokat adja tovább a terminálnak?"

Biztonsági szempontok is vannak a világon. Mit gondolsz, ha ilyen könnyű lenne másoli a kártyákat, hány visszaélés lenne?


"ui: A Simple csak magyarországon használható, a kártya nem!"

Nem igaz. Nyugodtan tudod használni a Simple-t külföldön is. Ausztriában és Szlovákiában is a telefonommal fizettem mindenhol, Simple-lel. Mindenhol működött.

2022. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!