Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen esetben visszakérheti a...

Ilyen esetben visszakérheti a pénzt a szülő? (lent)

Figyelt kérdés

Otthon adta át készpénzben, a bankba együtt mentünk el és fizettük be az én számlámra. (Egyetemmel kapcsolatos költségek. Abban állapodtunk meg szóban, hogy ha nem kell végül akkor visszaadom.)


Most viszont azt mondja vissza az egész egyetemtől függetlenül mert meggondolta magát. (Borderline személyiség)


Jogilag vissza kell adnom?

Nekem is kéne, meg már úgy kalkuláltam hogy ez megy az albérletre stb.



2022. nov. 30. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
mivel nincs papír így semmi
2022. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóban kötöttetek egy szerződést, aminek konkrét célja és feltétele volt. Ha te betartottad, akkor nincs joga visszakérni.

Egyébként meg kb azt mondasz amit akarsz. Ha pszichés problémája van, kérvényezni kell per-vita esetén az elmeorvosi vizsgálatát.

2022. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért érdemes MINDEN megállapodást írásba foglalni! Utólag bárki bármit mondhat róla, hogy szerinte hogy szólt a megállapodás, meg hogy "de én úgy értettem, hogy".
2022. dec. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!