Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol éri meg jobban eurót...

Hol éri meg jobban eurót forintra váltani: Wise vagy pénzváltó?

Figyelt kérdés

Kb. 2000 euróról lenne szó, amit euróban ingyen fel tudnék venni, és a készpénzt pénzváltóban tudnám forintra váltani.

A Wise havonta csak 200 eurónyi összeget enged havonta ingyen felvenni, onnantól fizetős, tehát ha ott váltanám, akkor még ez a költség is lenne.

Így melyik megoldás érné meg jobban?


2022. nov. 30. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek felvenni? Fizess kartyaval, vagy atutalassal.
2022. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez volt a kérdés. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy létezik kártya és átutalás.
2022. nov. 30. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a konkrét számok ismeretében lehet megmondani.


Ha fel tudod venni az eurot ingyen, akkor már csak a pénzváltó marzsát és jutalékát kell összevetni azzal a költséggel, ami a wise átváltási díja + átutalás költsége + forint készpénz felvétel költsége.


Másképp fogalmazva, a 2000 euró számlapénzből kiindulva végig kell számolni a két forgatókönyvet konkrét díjtételek ismeretében és az a jobb, amely esetében több forint készpénz lesz a kezedben a folyamat végén.

2022. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. Köszi :) Igen, ezt voltam lusta kiszámolni, reméltem, hogy valakinek esetleg van konkrét tapasztalata és rögtön meg tudja mondani:) Ráadásul fogalmam sincs a pénzváltók jutalékáról stb., de talán a neten majd megtalálom, ha nem lesz konkrét válasz olyantól, aki csinál(t) ilyesmit.
2022. nov. 30. 15:33
 5/5 gyula1971 válasza:

A Wise beutalásnak,akér munkabér vagy paypalról teszed át,nincs beutalási díja?

Érkeztetési díj?-wire fogadások díja?

2022. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!