Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2013-ban kiadott 500Ft bankjeg...

2013-ban kiadott 500Ft bankjegyet vidéken is be lehet váltani új bankjegyre? Hogyan?

Figyelt kérdés
mnb.hu honlap szerint 2022 október végét követően már csak speciális intézményekben váltják be új 500 Ft-os bankjegyre. Pontosan hol, milyen intézményekben? Vidéken is?

2022. dec. 12. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem látok olyan tájékoztatást az MNB honlapján, amit írsz.


A már nem érvényes bankjegyeknél két időpont szerepel:


• Bevonási határnap.

Ez után a nap után már nem érvényes fizetőeszköz, de a bevonási határnapot követően a hitelintézetek és a posta három évig díjmentesen váltja át azonos címletű törvényes fizetőeszközre.

Az átváltás a pénztárral rendelkező valamennyi hitelintézeti és postai fiókban kezdeményezhető. Az átváltás elvégzésének nem lehet feltétele, hogy az ügyfél az adott szolgáltatónál fizetési számlával rendelkezzen, illetve annak más szolgáltatását igénybe vegye.


• Átváltási határnap.

Ez a bevonás határnapja plusz húsz év. Ezután a bevont fizetőeszköz már sehol sem váltható át érvényes fizetőeszközre.

A bevonás határnapját követő három év után, az átváltási határnapig, az MNB Budapest, 1013 Krisztina körút 55. szám alatti lakossági pénztárában válthatók át érvényes fizetőeszközre. A bevonás alatti bankjegyet átváltás céljából az Ügyfél postai úton is megküldheti az MNB-nek. Levélcím: Magyar Nemzeti Bank 1850 Budapest. Amennyiben az ilyen módon beküldött bevonás alatti bankjegyért ellenérték téríthető, azt az MNB – az ügyfél kifizetésre vonatkozó rendelkezésének megfelelően – postai úton vagy átutalással juttatja el az Ügyfél részére.

2022. dec. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek szerint jól értelmeztem az mnb honlapját. Azt néztem én is, mielőtt kérdésem kiírtam.
2022. dec. 13. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!