Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogosan féltem az adataimat,...

Jogosan féltem az adataimat, ha internetről vásároltam bankkártyával? Érdemes lenne ezért új számlát nyitni és átmenteni rá a pénzem?

Figyelt kérdés

Fizetős tartalmat vásároltam az internetről. A kártyán szereplő adatokat kellett megadni, kártyaszám, név, lejárat, cv, stb..

Átirányított az OTP-s oldalra, kaptam SMS-ben kódot, amit meg kellett adni a vásárláshoz, szóval szabályosan ment minden.


Viszont most már társította a felhasználói fiókomhoz a kártyaszámot és a következő tartalmat már 2 kattintással meg tudtam venni, amit furcsálltam.

De nem lesz ebből gond? Meg tudják tenni, hogy lenyúlják a pénzem? Ugye ezen van a megtakarításom nagyrésze, ide kapom a fizetésemet is.


Eddig 3 szolgáltatónál fizettem így, kártyával

-Battle.net

-ManyVids

-Clips4Sale



2022. dec. 21. 04:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes mértékben az adott oldaltól függ. A battle.nettel nem lesz gond, a másik kettőt nem ismerem
2022. dec. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mobilos megerősítést(vagy SMS vagy appba) így is kellene kapnod a vásárláskor.

Törölheted is a mentett kártyát a webshop oldalán.

2022. dec. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem talàltam ilyen opciót. A supportnak írtam, hogy töröljék
2022. dec. 21. 06:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én OTP-nél vagyok és igényeltem virtuális kártyát, így ha feltörik akkor sem férnek hozzá az igazi kártyámhoz. :)

Illetve ha van lehetőség paypal-al fizetek.

2022. dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Az OTP oldalán mentetted el logikusan hiszen oda írtad be. Ezt tudod törölni valahogy biztosan.

Az, hogy az OTP mennyire vágyik a vagyonodra más kérdés, javareszt se a Google se az OTP se nagyobb szoftvercegek nem szoktak visszaélni ezzel, tekintve hogy feltehetőleg max a működésük pár percét tudja a kartyadon lévő pénz fedezni, ez alapján a tőled ellophato pénz és a macera veled mert vissza akarod szerezni nem éri meg.

2022. dec. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha elirànyìtott a fizetős oldalra nagy problémàd nem lehet.
2022. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, a biztonság érdekében, netes vásárláshoz, virtuális kártyát kéne használni, és csak azt, ahogyan azt a 4-es válaszoló teszi. Az OTP esetén webKÁRTYA a neve, és nem fér hozzá a folyószámlán levő pénzhez. Akár meg is lehetne hirdetni a kártyaadatokat, a 0 Ft-os alszámláról, amivel a huncutkodó találkozik, nincs mit elcsenni.

Ugyan más banknál vagyok, de kizárólag virtuális kártyáim adatai szerepelnek a neten, bárki tárolja és bárki szerzi meg az adatait, fújhatja. A POS terminálnál, ATM-nél használt kártyáim adatait soha nem használtam online fizetéshez.

Abban nem feltétlen lehet bízni, hogy erős azonosítás van, hogy kell a kártyatulajdonos hozzájáruló cselekménye a sikeres fizetéshez, mert az csak EU-n belül használt. A csalók pedig messze nem az EU területéről próbálnak fizetni maguknak a kártyaadatokat használva, így egyszerűen kiszolgálják magukat, és a kártyatulajdonos csak a arról kap értesítést, hogy hány USD-t fizetett – persze forintban – olyannak, amiről sose hallott. Aztán írja itt a kérdést, hogy „Más is járt így?”, vagy hogy „Ki tudja mi az a …, mert kaptam SMS-t, hogy kártyával fizettem nekik, pedig nem?”, ahogyan ezt többen teszik.

Lehet, hogy akinek megadja valaki a kártyaadatokat, az, megbízható, csakhogy az ilyen-olyan kémprogram használók és a hackerek, nem azok.

Bőven megéri az év 2300 Ft-os virtuális kártyadíj a biztonságot; gondolom az OTP-nél sem sokkal drágább, ha drágább.

2022. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

7: ebben igazasd van, ellenben már tizenéve cégesen is rengeteg helyről vásárolunk, és a tobb 10ezer vásárlásból 1 alkalommal se volt hogy ellopták volna a kódot.. Tehát a félelem nem alaptalan, de nem mindennapos..

Én privát se használok virtuális kártyát, mert bár a r....ut-nál van, ott még a váltás is jobb áron megy, és ingyen van a virtuális kártya, ellenben baromi kényemletlen napi szinten bepötyögni az adatokat és privát emberként se tapasztalatam semmit pedig napi szinten használom így.

2022. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismert, nagy megbízható szolgáltatóknál nyugodtan megadhatod a rendes kártyád adatait. Egy Emag, Alza, Amazon, eBay nem fogja lenyúlni a pénzed. Egy kis webshop, ami normális fizetési szolgáltatót (OTP Simple, Barion, bármelyik nagy bank rendszere, PayU) használ az szintén nem.

Félni az ismeretlen oldalak ismeretlen pénzügyi rendszereitől kell.

A Battle.net az megbízható, a másik kettőt a fene se tudja. Olyan esetben érdemes a virtuális krátyát használni, mert ha meg is próbálnák, max azt a 0 forintot tudnák lenyúlni róla...

2022. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Használj Revolutot is, ott folyamatosan tudsz végtelen számban egyszer használatos virtuális kártyákat kreálni ingyen, ami "megsemmisíti" önmagát minden használat után. Magyarul még véletlenül se tudnák ellopni az adataidat és a pénzed, mert a kártyád minden fizetés után megsemmisíti magát.
2022. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!