Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlaszámot és kártyaszámot...

Számlaszámot és kártyaszámot is adó bankok a világban, ahol lehet online számlát nyitni magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan bankot (magyarok kivételével), vagy fintech céget keresek (Revolut kivételével), aminél:

-lehet online számlát nyitni (vagy ha van budapesti fiókja akkor az is jó),

-ad normális bankszámlaszámot, tehát fizetési számlának is megadhatom,

-akár ad fizikális kártyát akár nem, de teljeskörű kártyaadatokat kapok, ami használható online felületeken (nem szerencsejátékozom, így ha az tiltva van, nem probléma),

-mindezt magyar állampolgárként, magyarországi lakcímmel.


Amik nem érdekelnek:

Klasszik magyar bankok: OTP, MKB, Budapest, Raiffeisen, Erste, Unicredit, K&H, Gránit, Magnet, CIB, Takarék, Citibank

Fix pénzfeltöltéssel működő fintech kártyák/váltók:

Revolut, Wise, Curve



2023. jan. 1. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem megkerülhető a személyedet, mint leendő számla tulajdonost teljes bizonyossággal való hitelesítés.


Ezt meg lehet oldani személyes megjelenés nélkül is, ha rendelkezésre áll olyan környezet, amely révén biztosítható a legkisebb bizonytalanságot kizáró hitelesítés. Ilyeneket képesek biztosítani azok a bankok, fizetési szolgáltatók, amelyekről említetted, hogy téged nem érdekelnek.


Tudomásom szerint nem létezik jelenlegi szabályozási és technológiai környezetben máshol ilyen opció.


Ha mégis ilyet ajánlanak neked, pl. Nigériából, Kolumbiából, a Kajmán és Alligátor szigetekről, azt érdemes alapos gyanúval kezelni.

2023. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt lett egy kis félreértés...

Nekem tökéletesen megfelelő, ha videózva kell megnyitni a számlát, megmutatva az irataimat, vagy lefényképezni, vagy az applikációjukkal scannelni.

Az a része részemről rendben.


.


Egyszerűen csak szeretnék egy olyan szolgáltatót találni, ami nem tartozik a klasszik magyar bankok, vagy fix pénzfeltöltős fintech cégek köreibe, viszont teljes értékű számlaszámot ad, és magyar adatokkal is elérhető.


Az egyik ilyen amit találtam a Wittix. Az account önálló, teljes értékű IBAN számmal rendelkezik, lehet rá és róla közvetlenül SEPA és SWIFT transfer-t indítani, online megnyitható, alapjában véve NFC kártyával dolgoznak, de igényelhető fizikai is, magyar is használhatja.


Ők nem rosszak, de szeretnék az ő szolgáltatásaikhoz hasonló alternatívákat is megnézni (nem hinném, hogy ők az egyetlenek akik ilyet csinálnak). Nem szeretnék rögtön beleugrani az elsőbe amit találtam.

2023. jan. 2. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerek ilyen pénzügyi szolgáltatókat, de érdekel a téma. Megnéztem a Wittix-et, EU-n belüli szolgáltató, litván nemzeti bank joghatósága alá tartozik.


Ha jól gondolom abban az esetben jelent előnyt a Wittix, vagy más hasonló szolgáltató, ha rendszeresen utalsz az EU-belül más bankszámla javára, vagy kapsz onnan bejövő utalást. Ez az előny is kizárólag a kedvezőbb árakban mutatható ki, vagy van más előnye is számodra ?


Az nem befolyásol, hogy magyar állampolgárként, akár itthon tartózkodsz, akár UK-ben, Hollandiában,.... bármely vitás esetben kénytelen vagy a litván jogot megismerni, alkalmazni, akárcsak a Revolut esetében is ?

2023. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az a "fix pénzfeltöltés"? Komolyan kérdezem, mert lehet, hogy lemaradtak valamiről. Nekem Wise-om van, kártyával, egy időben rendszeresen tettem rá pénzt, hónapok óta semmit, köszöni szépen megvan, működik.
2023. jan. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4:

A megfogalmazásom lehet, hogy rossz volt, bár a lényegen nem változtat.

"fix pénzfeltöltés" alatt a te általad is említett "egy időben rendszeresen tettem rá pénzt" részre gondoltam. Konkrétan én magam nem akarok "pénzt tenni rá".


Nekem egyszer megérkezne rá a komplett fizetésem hagyományos bankközi átutalással, munkabér közleménnyel, amit utána én "korlátlanul" szeretnék használni.

Nem úgy mint a Revolut-nál, vagy Wise-nál, hogy egy másik számlámról kelljen nekem feltöltögetnem (az lényegtelen, hogy 1 feltöltésben, vagy sok kicsiben) az oda megkapott munkabéremet/munkabéremből.


A már meglévő Revolutomat és KDB Bank-os számlámat szeretném teljes mértékben megszűntetni, majd:

A mindennapos, általános célú fizetési számlából és kártyából kizárólagosan egyetlen 1-et, az új szolgáltató általit.

2023. jan. 5. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:

A wise ad magyar bankszámlaszamot is, minden további nélkül kérhetsz rá fizetést, bármit.

Magyar bank viszont nincs mögötte, így magyar bankgarancia se. Kérdés, hogy ez neked mekkora kockázat. Több százmillió Forint + a Wise megszűnése esetén az, egyéb esetben nem hiszem...

2023. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy hülye kérdés, de megkockáztatom: ha a fizetésedet havonta megkapod HUF-ban a keresett , és majd remélhetőleg megtalált külföldön bejegyzett pénzügyi szolgáltatónál vezetett számládra, az csak Euro-ban vezetett bankszámla lehet, vagy választhatsz HUF-ban vezetett bankszámlát is ott ?


Ha csak Euro-ban vezet bankszámlát, akkor minden HUF-ban elköltött kiadásodnál jelentkezik konverziós kölség, ha jól tévedek.

2023. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
van HUF számla ezeknél
2023. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!