Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma sajnos nagyon szerencsétlen...

Anna978 kérdése:

Ma sajnos nagyon szerencsétlen módom benyelte az OTP-nél az OTP ATM a bankkártyámat. Valaki már került ilyen lehetetlen helyzetbe? Nálatok hogy oldódott meg a dolog?

Figyelt kérdés

Miután az OTP automata nem adta vissza a kártyám azonnal bementem abba az OTP bankba amelynek előterében állt a szóban forgó ATM és jeleztem mi történt egy ott dolgozó ügyintézőnek, aki hát sajnos nem volt túl segítőkész. Nem írt fel semmit sem, az adataim sem kérte el, csak annyit mondott, hogy legalább két hét mire visszakapom a kártyám. Ezután megkérdeztem egy másik hölgyet is, hogy kerülhet e a kártyám esetleg illetéktelen kezekbe, kérdeztem, hogy nem tudom, hogy lenyúlhatják e esetleg, vagy bármi. Jeleztem, hogy nem tudom kell-e biztonsági lépéseket tennem ilyen helyzetben? Erre a másik hölgy szűkszavúan csak annyit válaszolt hogy nem nem kell. De hát ettől még nem nyugodtam meg mert nem tudom hova került a kártyám, azt hogy mi lett vele ott bent az automatában? Nem tudom hogy az automata biztonságosan tárolja e a benyelt kártyákat, azokat véletlenül nem dobhatja e ki másnak, ami nagyon nagy baj lenne.


Kicsit később aztán a biztonság kedvéért felhívtam még egy pesti számot is, amit kifejezetten ezekre a kártyabenyelős esetekre találtam az interneten, hogy biztosan be legyen jelentve, nehogy ezen múljon. Ekkor a robothang után bejelentkezett egy másik hölgy Pestről a központból neki is elmondtam, hogy mi történt, hol melyik bankban történt a dolog. A hölgy elmondta, hogy kb két hét múlva érdeklődhetek szintén ezen a számon, hogy megérkezett-e a kártya a szerződéskötés szerinti fiókba, hogy mehetek e érte.


Nálatok is így zajlott-e le ez a dolog? Kinek mi a tapasztalata? Nektek hogy végződött, gond nélkül visszakaptátok a kártyátokat és szerencsésen megoldódott ez a peches helyzet? Ezenkívül kellett-e pénzt fizetni a kártya visszavételekor azért, hogy visszaadják a kártyát?



#bank #ATM #elnyelte a kártyát
2023. jan. 2. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Velem karácsony előtt történt hasonló. Nem kell izgulni ( bár én is tiszta ideg lettem), a kártya egy biztonsági rekeszbe kerül, amit a következő pénzfeltöltéskor kiszednek belőle, és visszajuttatnak hozzád. Nekem nem így volt, azonnal hívtam az atm-en levő számot, felvették az adatokat, aztán másnap felhívtak, hogy hányra menjek az atm-hez, jöttek a pénzfeltöltők, tudták, hogy ott leszek kártya ügyben és visszaadták.

Ebből a biztonsági rekeszből nem adja ki senkinek véletlenül. És nem kell fizetni a visszaadásért.

Nekem azért nyelte be, mert a tranzakció kellős közepén leállt a rendszer, majd újra indult, csak néztem, hogy mi van.

2023. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb am ne tedd bele a kártyád, felesleges. A legtöbb automatán van már érintéses érzékelő és csak oda kell érintened mint amikor fizetsz vele.
2023. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!