Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most befektetési...

Érdemes most befektetési aranyat vásarolni?

Figyelt kérdés
Most vegyek vagy inkább meg várjak vele? Tudtok meg megbízható szolgáltatót ajánlani? Hol a legjobb az árfolyam?

2023. jan. 6. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
BÁV
2023. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Aranyat csak a befektetesi incelek vesznek...
2023. jan. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg tudod indokolni, hogy mi szükséged lehet rá/miért ez a legjobb alternatíva számodra?

Majdnem biztos vagyok benne, hogy van jobb. Megdőlt a befektetők azon hiedelme, miszerint válságok idején felmegy az ára,(nézd meg az árfolyamot az elmúlt években) hozamot pedig soha nem termelt. Szóval szerintem ne vegyél.

2023. jan. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van több ingatlan befektetésem is, állampapír is, befektetési jegyek is. Gondoltam ilyenbe még nem fektettem, megpróbalnám ezt is milyen.. szóval nem akarok kilókat venni.. 1-2M ft-ért gondoltam hogy vennék, de nem tudom mikor érdemes, ebben nincs tapasztalatom
2023. jan. 7. 01:22
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Én vettem pont úgy ahogy te is tervezed. Ilyen cuki 5-10gramos lapkákat. Amúgy tök jó érzés, hogy vannak, kicsit olyan menő hogy van egy marék aranyérmém, másrészt pedig úgy vagyok vele, hogy amíg a világ a világ, még ha összeomlik is a civilizáció, vagy csak hirtelen le kell lépni mert támadnak az oroszok, államcsőd van bankrunnal, ez sokat fog érni, vagy legalábbis annyit igen hogy kihúzzuk belőle pár hétig bárhol. Nekem ez többet ér, mint az hogy ez nem kamatozik.
2023. jan. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

5: Nem akarom lerombolni az illúziód, de el tudod képzelni, hogy összeomlik a világ, és te arannyal veszel kenyeret? Mennyi aranyat adnál érte?Szerinted kit fog érdekelni az arany, amikor túlélés a cél? Másik kérdés, szerinted mire lesz elég pár millió arany? Utána mi lesz?


Ilyen kis tételben magánember csak buk rajta. Játszani, hobbira teljesen jó, de ne legyen olyan illúziód, hogy ezzel jól jársz. Persze ha ettől jobban alszol, akkor minden pénzt megér. :)

2023. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Engedd el 6 os, az ilyen 🤡-nak hiaba magyarazol
2023. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

#7


Az ilyen 🤡-nak ez a két milla a havi bevétele, ezért annyira nem vágja padlóhoz, nyilván nem ebbe megy a pénz nagy része. Egyébként a leereszkedő stílust feldughatod, magyarázz nyugodtan, ha van mondanivalód, és ellenérved, ha képes vagy rá.


#6

Nem kenyeret vennék vele, hanem amíg világ a világ, ezzel bármelyik nemzeti bankba besétálsz, megkapod az értékét helyi valutában. És vannak ilyen 1 gramos lapkák is, amiknek azért a reálértéke ma egy húszezres környékén van, az már egészen a kenyér szintje, nem?

Még egy posztapokaliptikus bandaharcban is látok benne fantáziát. :D Inflálódni nem inflálódik. És amúgy tényleg abszolút cool filmes érzés hogy van egy marék cuki aranyérme a széfemben. :D


Egyébként pedig a legjobban teljesítő részvényem az elmúlt 12 hónapban egy aranybánya volt, legalább meghálálom nekik, szinte annyit hoztak mint amennyibe a lapkák kerültek :d

2023. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Valamennyit mindig érdemes tartani a portfóliódban. Te döntöd el, hogy mennyit.
2023. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!