Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Másfél évre forintban mi a...

Másfél évre forintban mi a legjobb befektetés?

Figyelt kérdés
Másfél millió forintot szeretnék félretenni, de jövő nyáron kelleni fog. 12 hónapra talán a Diszkont Kincstárjegy éri meg leginkább (?), 18 hónapra van jobb tippetek?

2023. jan. 12. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
1 éven belül még nem megy csődbe az ország szóval hacsak nem akarsz lutrizni ilyen kriptófélékkel akkor az éri meg a legjobban.
2023. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha forint állampapírban gondolkozol akkor szerintem DKJ, PMÁP vagy BMÁP vagy mindegyik. Mindegyiknek lehet előnye és hátránya.
2023. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem BMÁP van, de lehet, hogy átváltom PMÁP-ra.

2023-24-ben verhetetlen lesz.

Prémium Magyar Állampapír 2027/J

vagy

Prémium Magyar Állampapír 2029/J

Én nem DKJ-znék ilyen hosszú időre.

2023. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A DKJ-nek annyi talán az előnye, hogy egy év múlva lejár és visszakapod a pénzedet. Nem kell azon aggódni, hogy majd hogyan szigorítják a hosszú lejáratú papírok visszaváltását. Viszont ha a DKJ lejárt, ki tudja milyen hozammal tudod majd újra befektetni. Ezen kívül ha lejárat előtt fel kéne venned, nem lehet tudni mennyi lesz az árfolyama. Ha a hozamok emelkednének idő közben, akkor jobban jársz a BMÁP-al, ha marad 1% a visszaváltása. Szerintem a PÉMÁP-al durván 14-15%-os átlagos hozamot tudsz elérni ha marad 1% a visszaváltása. Ezen kívül nem igazán van árfolyamkockázata. Ha hamarabb kellene felvenni, egy hónap után a pénzednél vagy, és lineárisan emelkedik az árfolyama.
2023. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!