Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit is csinál az alapkamat?

Mit is csinál az alapkamat?

Figyelt kérdés

Folyamat azt hallani, hogy ne vegyenek fel az emberek lakáshitelt mert brutális az alapkamat.


Én nem egészen értem ennek a fogalmát. Tudná ezt valaki egyszerű matek példák alapján szemléltetni?


-Példa-


Használt lakás értéke: 15 millió

Önerő: 5 millió

Kölcsön: 10 millió

Futam idő: 10 év, 120 hónap


Ezekkel az alap adatokkal mennyi lenne az havi törlesztő részlet és végül összesen mennyit kéne visszafizetni mondjuk


0% - /hó - összesen:

5% - /hó - összesen:

10% - /hó - összesen:


alapkamat esetén?



2023. jan. 15. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyomogasd ezt a kalkulátort:

[link]


10 évre, 10 millió:

kamat 3% törlesztő: 96561

5%, 106066

10%, 132151

15%, 161335

2023. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alapkamat leegyszerűsítve az a kamat, amit az MNB fizet a bankoknak a nála elhelyezett betétek után. A bankok nem fognak a lakosságnak alacsonyabb kamattal hitelt adni annál, mint amekkora kamatot az MNB-től kapnak.
2023. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind2 választ!


Igen ezta videót közben megtaláltam, szerintem elég jól elmagyarázta a csajszi:

https://www.youtube.com/watch?v=NjZBkFYmzEc

2023. jan. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!