Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretném kikérni a véleményet...

Szeretném kikérni a véleményeteket a következő állampapírokról? Megéri beléjük fektetni? (Tudom, hogy mindenki PMÁP-ban utazik, nekem is van) BMÁP 2025/N MÁK 2024/C MÁK 2029/A MÁK 2029/B

Figyelt kérdés

Az "államcsőd" és "így is elinflálódik a pénzed" szónokokat megkérném, hogy adjanak helyet, azoknak akiknek van egy kis tapasztalata az alábbi papírokról. Köszönöm.


BMÁP 2025/N -azért vettem, mert negyedévente kamatozik, 14,6% jelenleg


MÁK 2024/C - a jó árfolyam miatt vettem 2022.10.22-én, 2.5% a kamatprémium és ha lejár kb 30,55% haszon lesz


MÁK 2029/A - még nem vettem, de nagyon jó az árfolyam, és ahogy kalkulálok 50,78%-ot adna 6 év múlva


MÁK 2029/B - még nem vettem, jelenleg 15.62% BUBOR kamatos, csak érdekel, hogy megéri-e bele fektetni?


Azt veszem észre, hogy alacsony árfolyamon venni egy alacsony fix kamatozású papírt jobb befektetés, mint névértéken venni egy magasabb kamatozásút.



2023. jan. 18. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:

BMÁP és a MÁK B sorozat nekem felejtős. A kamatbázisa olyan dologhoz van kötve, amiről nem tudom hogy fog alakulni a jövőben.

Pl az inflációról legalább van némi sejtésem, ami aztán vagy bejön, vagy nem.


Fix kamatozású papír jó lehet, ha jön egy kamatcsökkentés akkor emelkedni fog az eladási árfolyama, és pár év múlva jól ki lehet szállni belőle.

Én még nem vettem, de tervezek majd. De inkább 10+ évest, mert azokra jobban hat majd akamatcsökkentés, mint egy 5-6 évesre.


"alacsony árfolyamon venni egy alacsony fix kamatozású papírt jobb befektetés, mint névértéken venni egy magasabb kamatozásút."


Én nem így látom. A fix kamatozású árfolyama matematikai képlet alapján kerül meghatározásra, úgy, hogy alapvetően ne járj vele se jobban se rosszabbul, mintha az épp aktuális fix kamatú sorozatot vennéd.


2024/C 2x fizet még kamatot. Most megvenném kb 90%-os árfolyamon.


111111Ft névértéket kapnék 100ezerért.

Cashflow:

1. év: 2.777

2. év: 111.111+2.777


A PMÁP ugyanerre a 100ezerre fizetne 2 éves visszaváltásnál:

1. év: 16.000

2. év: 13.000+99.000

---

A második sokkal jobbnak látszik, mint az első.


Szóval szerintem nem jobb befektetés a fix kamatú leértékelt papír.

Spekulatív céllal lehet venni, hozzá lejáratút és arra spekulálni, hogy hirtelen emelkedni fog az árfolyama a kamatcsökkentés miatt.

Olyat én nem vennék, ami pár év múlva lejár, az nekem nem látszik jó befektetésnek az alternatívákhoz képest.


Ami szóba jönne nálam még az éven belül lejáró, ott pontosan tudni, hogy mennyi fix kamatot ad. Azt összevetném a megfelelő DKJ-val és a jobbat választanám.

2023. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!