Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lízing lejarta utáni teendők?

Lízing lejarta utáni teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kerdezni hogy 3 hónap múlva lejár a kocsiról a lízing, ezután mi a teendőm? Már mint arra gondolok hogy levonták az útolsó részletett, kb hány nap míg kiküldik a törzskönyvvet, vagy nekem kell újjat csinaltatni. Illetve a bank jelzi majd az okmány irodának hogy mostantól nem ők a tulajok és át lesz íratva vagyazt is nekem kell.

Zárt végű lízingről van szó. A hitelező ban pedig a Merkantil bank.

Köszönöm előre is a valaszokat



2023. jan. 18. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a kocsi a te neveden van (régebbi lízing), akkor kiküldik a törzskönyvet, bemégy az ocsmányirodába és leíratod a kocsiról az elidegenítési tilalmat és ennyi.

Ha te csak üzembentartó vagy (újabb lízing), akkor a bank küld majd egy nyilatkozatot, amivel bemégy az ocsmányirodába és át tudod iratni a kocsit a nevedre.

2023. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, nekem a második lesz.

Köszönöm a választ

2023. jan. 18. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!