Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kapott már valaki vagyonosodás...

Kapott már valaki vagyonosodási vizsgálatot bankszámlán található pénz miatt? Ha ezer eve otthon tartott pár millió forintot behordok apránként bankba azért kaptatok/kaphatok vizsgálatot? Hitel esetén atvilagitasnal esetleg.

Figyelt kérdés

2023. jan. 24. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a vagyonosodási vizsgálat?


Ez most nincs szerintem. Másképp nem lehetne a kormánypolitika alapja a korrupció.

2023. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Max ha ilyen milliárd körül hordasz be, de szerintem háromszázmillióig még csak egy LL Junior vagy...


Ő most "veszítel" be fog kapcsolni, ahogy a dolgok állnak.

2023. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem vizsgálat lesz, hanem egy bizonyos összeg fölött a bank közölni fogja, hogy csak abban az esetben hajlandó a további összegeket bevenni tőled a kontrolling osztálya, amennyiben hiteles papírokkal igazolod, hogy mégis, honnan a fenéből is van ennyi pénzed?
2023. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan 3-4 millió forint után már biztos eredetigazolást fognak kérni.
2023. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem
2023. jan. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pénzmosási törvény már nagyon szigorú, 3-5 millió forint feletti készpénzbefizetésnél már mindenképpen eredetigazolást kérnek a bankok kontrolling osztályai. Nekem közgazdász és üzletember az édesapám, részben ő is mondta nekem, de múltkor, amikor az OTP-ben ültem, viszonylag jól hallottam, hogy a szomszéd ablaknál 10 millió forint befizetéséről van szó, és mondták az ügyfélnek, hogy most pár órát el kell töltenie a plázában, amíg a kontrolling osztály a központban eldönti, hogy hiteles-e az a szerződés, amivel ő azt most igazolni próbálja, hogy a pénz abból van, hogy eladta a lakását, és készpénzben fizettek neki, mert csak akkor veszik be a pénzt, ha ezt hitelesnek találják.
2023. jan. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bankja valogatja. Az en bankomban ilyen meg nem volt
2023. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A pénzmosási törvény már nagyon szigorú, 3-5 millió forint feletti készpénzbefizetésnél már mindenképpen eredetigazolást kérnek a bankok kontrolling osztályai."


Kihagytál egy kulcsszót.



EGYÖSSZEGŰ készpénzbefizetésnél!


Szóval ha minden nap befizetsz másfélmilliót automatánként az senkits em érdekel kb.

2023. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Attol függ mennyi az összeg, nem tudom pontosan, de 3-4 millió ft nem olyan sok.

De ha pl 3 havonta teszel be 5 misit, egy évben meg van a 20 a számlán.

100 milliós tételnél lehet nem ilyen egyszerű besétálni a bankba, de annyi pénznél gondolom nem a gyakorin kérdezősködnél :D

2023. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!