Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám Euróban tartani...

Hogyan tudnám Euróban tartani a pénzem?

Figyelt kérdés
Milyen számlát kell ahhoz nyitni az OTP-nél? Vagy, hogy tudnám a lehető legkedvezőbb módon átváltani és a számlán tartani a pénzem egy részét Euróba? Milyen módszert és melyik bankot ajánlotok?

2023. jan. 27. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Revolut?


Rendes banknál euro számlát kell nyitni. Nagyon bosszantó, legalábbis a cibnél, hogy nem lehet csak úgy átutalgatni onnan magadnak, hanem 1 banki napba telik, és levonnak a váltásért.

2023. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Revoluton váltok devizát, és ha túl sok gyűlik össze rajta akkor leutalom a magyarországi sima banki devizaszámlára vagy a brokerhez. Így nincs költsége.


Azt nem tudom, hogy a magyar bankszámláról alkalomadtán hogy tudom úgy elmozdítani, hogy ne keresse magát a bank hülyére ezen… talán a kártyát át lehet állítani, hogy a devizaszámlához kapcsolódjon, úgy átvásárolni Revolutra, onnan meg ingyen lehet továbbutalni a célpont felé.

2023. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
100%
ÁKK számlán is tarthatod. Ha PEMÁP-ot veszel, akkor kamatozik is. De a váltást máshol kell megoldani, mert az ÁKK nem vált.
2023. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ÁKK számlán. Igaz alig kamatozik.
2023. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Igaz alig kamatozik."

Most. Kamatforduló után infláció+0,25. Ha tudsz jobb kamatozású euro-kötvényt, ne titkold.

2023. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HSz76 ***** válasza:
Pl.szlovákiába sima lekötött betét 5% kamat.
2023. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!