Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen részvényekbe fektettek?

Milyen részvényekbe fektettek?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, hogy a gyakorin nem fogok sok értékelhető választ kapni erre a kérdésre, de hátha vannak itt még értelmes emberek :). Kiváncsi vagyok, ti mit gondoltok a mostani gazdasági helyzetről. Indexek (s&p500) vagy sima részvények? Esetleg állampapír? Én személy szerint az alacsony kockázatú, viszonylag nagy osztalékot fizető részvényeket pártolom.

2023. jan. 27. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Pár millió állampapír, pár millió MOL, pár millió OTP, így átlagos -minimális kockázat, 15-20 % hozamot várok.
2023. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Tele van a youtube konkrét részvényajánlásokkal.

Bármelyik részvényhez találsz pro és kontra videót :)


Úgyhogy nem tudom, miért segítene rajtad az a tény, hogy én pl legutóbb GOOGL-t vettem. :)


Mostanában tech szektorból vásároltam pl META,GOOGL,AMZN részvényeim vannak.


Nekem ezek megfelelnek. De ettől még semmivel se rosszabb, ha valaki index ETF-et vagy osztalékos részvényeket vesz. Virágozzék minden virág :)


Meg van magyar állampapírom is, a nagyobb forintos kiadásokhoz likvid forrás, nem akarok a részvényeimből eladni még jó darabig.

2023. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van Adobe, Alphabet, Alteo, Berkshire Hathaway, iShares MSCI World ETF, iShares S&P500 ETF, Masterplast, MOL, OTP, Richter Gedeon, meg vannak magyar banki befektetési jegyek ilyen ESG meg nemzetközi részvény alapokban.
2023. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Én ezt gondolom a jelenlegi helyzetről rövidtávon:

[link]

2023. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Én személy szerint az alacsony kockázatú, viszonylag nagy osztalékot fizető részvényeket pártolom."

Tudnál néhány példát mondani, kedves kérdező?

2023. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Persze. Az osztalékok nagyságát én az S&P500 osztalékához mérem, ami most 1.5% alatt van. Ennek több mint a dupláját hozza a Bank of America, ami már több évtizede elég stabil bank,csőd veszélye sem fenyegeti. A pénzügyi szektorban számos hasonló részvény van, de azon kívül is akad rendesen, pl ott a Ford a 4% os osztalékával.
2023. júl. 16. 17:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó, én gyűjtöm őket ,de tényleg 😁
2023. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És mennyi tőkét tartasz bennük, kérdező?
2023. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bank of America Corp

29,48 USD most az árfolyama, tavaly januárban, tehát másfél éve 50 dollár volt. Te milyen árfolyamon vásároltad, kérdező?

2023. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ford Motor Company

14,18 USD most, tavaly januárban, tehát másfél éve 25 dollár volt.

Adod-veszed őket, kérdező? Vagy megveszed és tartod hosszú ideig csak az osztalék miatt?

2023. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!