Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Bónusz Magyar állampapír...

A Bónusz Magyar állampapír jobb LESZ, mint az inflációkövető Prémium?

Figyelt kérdés

Olanokon mint a napi.hu-n stb olvasgattam már a témában.


Először azt írták, meg a jelenlegi árak mellett, meg infláció, hogy a Prémium kamat szinten megelői a Bónuszt várhatóan.


Most meg azt hallom, hogy le akarják fékezni az inflációt, már Orbán is szólt a témában, meg olyat is olvastam, hogy amblok az állampapírok kamatozása csökkenni fog.


Most mi az igasság? Főleg a két papír terén.



2023. jan. 27. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Rövid távon (2-3 év) nem lesz jobb a Bónusz, hosszabb távon jobban leköveti a mozgásokat, szóval kiszámíthatóbb befektetés.

Mindenképp csökkenni fog az infláció, hiszen az energia ára is csökkenni fog, és magasabb lesz az infláció bázisa, tehát egységnyi árváltozás kisebb %-ot fog eredményezni. Olyan országokban tud tartósan magas hiperinfláció lenni, ahol valami nagyon el van b@$&arintva. A magas kamat is azért van egyébként, hogy 1. az állam képes legyen finanszírozni magát 2. hogy megálljon az infláció és a forint pénzromlása. Elég nehéz elválasztani egymástól az inflációt és az államkötvények hozamát jelen helyzetben.

2023. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Most egy évig fix 16%-ot kamatozik a pmáp, még szerintem jövőre is bőven 10% felett lesz. Addig nem hiszem, hogy lesz jobb, ráérek majd később filózni ezen.
2023. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Előrejelzés szerint az éven még magas lesz az éves infláció, jövőre 1 számjegyűt várnak. Ennek köszönhetően ezéven és jövőre még 2 számjegyű lesz a PMÁP kamata, utána már csak 1. Szerintem a BMÁP kevesebbet fog hozni, mert az a DKJ aukciótól függ.
2023. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
A 2023-as éves átlagos infláció már akkor is 12% felett lenne, ha mostantól semmit nem emelkednének az árak. A 2022 első félév alacsony bázisa miatt ez már borítékolható, hacsak nem lesz árcsökkenés. A BMÁP kamata a DKJ kamatokhoz kötött, a DKJ kamatok meg viszonylag jól lekövetik a jegybanki alapkamat alakulását. Addig lesz magas a BMÁP kamata ameddig az alapkamat is magas. Ha csökken az infláció, akkor előbb-utóbb az alapkamatot is csökkenteni fogják. Érdemes megnézni a kamatgörbe értékeit különböző időtávokon. A BMÁP hozama is várhatóan ezt fogja lekövetni azonos időtávon ha nem jön közbe semmi rendkívüli, + az 1% prémium.
2023. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Ezt a ", + az 1% prémium"oot hogyan érted? Mi van a prébiummal vagy lesz szerinted?

2023. jan. 27. 23:18
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
A BMÁP a 3 hónapos DKJ hozamok felett fizet +1% prémiumot.
2023. jan. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

A BMÁP hozama előbb fog csökkenni, minden fordulónál figyelni kell és ujraszámolni, érdemes-e váltani.

Ha most vennék, biztos, hogy PMÁP-ot vennék.

2023. jan. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Azt azért mindenképp számold hozzá hogy a BMÁP kamatát minden negyedévben kifizetik és újra lekötheted akár PMÁP-ban hosszú távon akár diszkont kincstárjegyben rövid távon is és az is kamatozni fog.
2023. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Bónusz minden esetben az infláció alatti összeget fizet +1% VS a PMÁP infláció +0,75%, vagy +1,5%.
2023. febr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

PMÁP kamatfizetés:

"A Prémium Magyar Állampapír által megtestesített követelés a Kibocsátóval szemben nem évül el. Kamatfizetés évente történik, a kamat a tőkével együtt a futamidő végén kerül az ügyfél számláján jóváírásra."


BMÁP kamatfizetés:

"A BMÁP negyedévente, azaz évente négyszer fizet kamatot."


Én mindenesetre a BMÁP-ot választottam, rövidebb futamidő, a kamatot újra befektethetem (ez is egy kamatprémium).

2023. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!