Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1 csak egy félévre?

Diákhitel 1 csak egy félévre?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szabad felhasználású hitelt szeretnék felvenni most tavaszi félévre, egy összegben. Olvastam, hogy ha szüneteltetem a folyósítást az appon keresztül, akkor nem küldenek többet. Az én képzésem viszont 5 éves, maradhat úgy "szüneteltetve" (tehát hogy soha többet nem utalnak) a képzés végéig, hogy majd csak utána kelljen visszafizetni? Azt elolvastam, hogy ha törlöm a szerződést, akkor vissza kell fizetni 14 napon belül az egészet, de ez folyósítás szüneteltetésére remélem nem érvényes?

2023. febr. 3. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak egyetlen félévre is felvenni a 1-et (és a 2-őt is).

Felveszed, majd miután megkaptad a pénzt kéred a folyósítás szüneteltetését.

Csak a képzés végén kell elkezdened törleszteni (vagy ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod, illetve betöltöd a 45-öt).

Viszont addig is kamatozni fog a hiteled.

2023. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom majd minél hamarabb előtörleszteni.
2023. febr. 3. 12:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséged van pénzre felveszed, majd kéred a folyósítás szüneteltetését. Akár 4,5 évig is szünetelhet a folyósítás. Ha van egy kis pénzed akkor meg előtörlesztesz. Nem kötelező, de lehet. Azért jó előtörleszteni mert a teljes összeget az tőkéből vonják le. Kevesebb összeg fog kamatozni.
2023. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!