Panasz a bank ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem ,hogy sajnos kb egy éve elvesztettem a munkahelyem és volt egy folyószámla hitelem. 2 hónap alatt míg nem dolgoztam ebből össze jött egy kb 600 ezer forintos tartozás. Mikor sikerült munkat talalnom bementem a bankba és kértem részletfizetést illetve elötte is többször szoltam hogy amint talalok munkat elkezdem törleszteni a tartozásom. Nos bementem és felajanlottam előszőr 30 ezret havonta amit elutasítottak majd mondtam hogy akkor legyen 40 vagy 50 ezer erre az ügyintéző azt mondta vagy kétszerre vagy várjam meg míg kiküldik factorynak...hat mást nem tudtam tenni így vártam most a 600 ezres hitelből csinaltak nekem 1millió 80 ezret illetve ha fizetni akarom havonta 30 ezrével akkor 10 évig fizessem és a visszafizetendő összeg 3millió 400 ezer. Ez így rendben van ? 1 milliót megadnak 10 évre hogy fizesd 600 ezret meg 50 ezrével nem engedtek?? És mi az a válasz hogy várjam meg míg kiadjak factorynak?? Élhetek panaszal emiatt az eljárás miatt? Mert nekem ez nagyon olyan szagú hogy inakbb kivarták az 1 évet hogy meg jól raverjenek nekem pár milkát arra a 600 ezres tartozásra ráadásul úgy hogy mutattam fizetési szándékot többször is de semmilyen módon nem akartak egyeségre jutni...



2023. febr. 4. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez melyik bank?
2023. febr. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogszerű. A bank nem szeretetszolgalat, nem azért ad hitelt, mert segíteni akar, hanem mert keresni akar rajta.
2023. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A fizetési szándékot úgy kell mutatni, hogy fizetsz.


A folyószámlahitel már önmagában egy változó (!) kamatozású hiteltermék. Amit te szerettél volna az az, hogy ezt a hiteledet átalakítsák egy személyi kölcsönné, ami fix (!) kamatozású, fix törlesztőrészlettel. Erre kaptál tőlük egy ajánlatot, amit nem fogadtál el, így változatlanul a folyószámlahiteleddel tartozol. A bank teljesen szabályosan jár el, te vagy az akinek fingja nincs mi történik körülötte, mert sose olvasta el a szerződést, amit aláírt… persze sose lenne késő, de nem hiszem hogy valaha is elolvasod majd a folyószámla hitelkeret szerződés című dokumentumot.

2023. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmit nem kellet volna alakitani semmive es semmi valtozo sincs mivel akkora mar a szerzodest felbontottak fix osszegu tartozas volt....letiltottak a kartyat plusz a bankszamlam megszunetettek es maradt egy 700ezres tartozas kamattal mindenel egyutt...ertem mit irsz de nem ugy van. Ertem hogy jogszeru stb csak akkor nem azt kene hirdetni ha bajba vagy megoldast keresunk stb stb..... hanem azt hogy ha bajba vagy ugy radbaszunk vagy 400%os kamatot hogy egybol kieg az agyad. Ja es fizetesi szandek mutatasahoz is egy kis story...ugye minuszba volt a kartyam mondom akkor utalok ra 50 ezret annyival is kevesebb lesz ugye errol szoltam is azt mondtak oke persze nagyon jo elkuldtem minusz 550 ezerbe volt ra egy napra megint minusz 620...kerdezem ezt most mi jajjj hat a kamat meg stb stb akkor igy mutassak fizetesi szandekot?
2023. febr. 4. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

"csak akkor nem azt kene hirdetni ha bajba vagy megoldast keresunk"


Már ne is haragudj, de te azt is elhiszed, hogy migránshordák ostromolják határainkat, hogy soros gyuri halála előtti utolsó életcélja, hogy magyarországot romba döntse, illetve az EU retteg az erős és független magyar államtól, ezért akarnak szivatni?

2023. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem de érdekes mód egy másik bankba ugy megegyeztem veluk hogy mind a ket felnek jo volt nem azt kaptam valasznak hogy jo akkor nem csinaljunk semmit megvarod mig megy a behajtonak hanem igenis utana neztek megkerdeztek nekem hogy lenne jo es egy meltanyosan kolcsonosen megfelelo megallapodast kotottunk....amire itt a szandekot se lattam persze tudom hogy mukodnek a dolgok de akkor is zavaro hogy ilyen modon aljasok es beletaszitjak az embert egy ilyen helyzetbe mikor lenne mas megoldas is...
2023. febr. 4. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési hajlandóság az ha fizetsz. Még mielőtt nem fizetted kellett volna megoldást keresni. A bank teljesen jogszerűen járt el.
2023. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

A megoldást úgy képzeled el, hogy bemész, mondod nekik hogy “jóvanmosmáfizetnifogok” és ők erre megnyugszanak és kamatmentessé, ingyenessé válik a hitel? Ez max neked megoldás nem a banknak. Milyen alapon kellene neked kedvezni, amikor odáig fajult a dolog, hogy már szerződést is bontott a bank, mire a leszarom stílusból egy kicsit visszavettél?


Nem tudsz mást tenni mint fizetni ahogy csak bírod, hogy a tőkehátralék fogyatkozzon. Ehhez a kamatnál többet kell fizetni. Adj el nagyobb értékű ingóságokat, ingatlanokat (ha vannak) azzal tudsz nagyobb tőkerészt törleszteni.

2023. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szaladok:D
2023. febr. 4. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek fogalma sincs róla, hogyan működik a hitelek kamatozása, hogy előbb a kamatot törleszted és nem a tőkét, ezért a hiteled nagyon lassan fogy, stb.


Érdemes megérteni a rendszert, hogy megértsd és tudd, hogyan tudod minél hamarabb visszafizetni a hiteledet:

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=vgnlSwmUdQA&list=PLuZt2T3kHx..

2023. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!