Revolut és Wise, ezeken mennyi pénzt lehet tartani maximum biztonságosan??

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy kb mekkora összeg az ami miatt már zárolja a számlát a revolut vagy a Wise és kéri a dokumentumokat? Nyilván nem lenne gond be mutatni ha lehet hülyeségeken ne akadjunk fent konkrét válasz érdekel aki tudja is olyantól.

2023. febr. 8. 12:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert ha mondjuk be teszek 300 ezer forintot és már azért is bszakodik akkor felejtős. Szóval ezért is érdekelne.
2023. febr. 8. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem összegtől függ.

Volt, hogy egy nap sokszor egymás után átvezettem rajta 500 ezer ftot egyik magyar bankszámlámról a másikra (összesen 2,5 milliót pár órán belül) és semmi baja nem volt. Aztán pár hónappal később egy sima 160 ezer ftos számlafeltöltés kicsapta nála a biztosítékot és zárolta a hozzáférésem.

2023. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Wisra jött regen havonta 3m, nem foglalkoztak vele.


Revoluton van par reszvenyem es ugy osszbe kb 20 milliom rajta, azzal se foglalkoznak

2023. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

En is tartottam mar 10 milla felett revoluton, plusz nagy osszegu ki befizetesek, atvaltasok, sosem volt gond.


Egyebkent 100k EURig biztositva vagy mint magyar bankoknál.


Az egyik cégem is revoluton bankol, most is parkol ott kb 10 milla likviditás.


Ne parázzatok már a százezreitekkel.

2023. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem parázik mr tízmilliomos :D


Egyszerűen hoztam példát, hogy milyen kis összegekkel is zárolhat - ti meg kiegészítettétek, hogy kevésbé kis összegeiteknél nem zárol, megerősítve az állításomat, hogy nem az összeg nagysága számít…

2023. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Dolgoztam az egyik ilyen banknál, nem a pénz mennyiségétől függ. Ilyen dolgokat vizsgálnak: van-e állandó bevételed, életszerű-e az amikre költesz, rádkeresnek a neten és azon belül a közösségi médiákban, kapcsolatban vagy-e magas kockázatú ügyféllel vagy iban számlával, hány telefonról jelentkeztél be, stb. Néhány előttem hozzászólót biztos megjelölték már és végeztek róla vizsgálatot a háttérben.
2023. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És ha esetleg zárolnák a Wise számlámat, akkor ügyfélszolgálaton keresztül meglehet oldani valahogy? A wise magyar ügyfélszolgálata tud segíteni ebben? A pénzem ugye nem veszik el?
2023. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha igazolni tudod a pénzed eredetét, akkor nincs mitől félni. De azt tudni kell, hohy hatalmas a backlogjuk a letiltott számlákkal és lassan haladnak a feldolgozásukkal. Van hogy több hónap a lemaradásuk.
2023. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!